Zabavte svoje deti. Afrika z kufríka poteší aj prekvapí

Sponzorovaný článok
Afrika z kufríka pre najmenších
Afrika z kufríka pre najmenších / Stonožka

Ak chcete svoje deti zabaviť s originálnym leporelom a pritom ich aj nenápadne niečo naučiť, máme super TIP: Afrika z kufríka. V naozajstnom kufríku sa skrýva nádherné leporelo a navyše aj skrýša, kde si deti môžu uložiť rôzne vecičky.

 

„Deti dokážu byť veľmi divoké a občas aj naše prepracované výchovné praktiky zlyhávajú. Možno rodičom pomôže práve táto Afrika z kufríka, pretože výchovu necháte na zvieratká, ktoré sa divokosťou a spontánnosťou možno vyrovnajú niektorým deťom,“ usmieva sa autorka knižky Petra Gmucová.
Sú to teda šikovní vychovávatelia z prírody a ich nápady skrotia aj neposedné detské šelmičky.

 

Afrika z kufríka / Zdroj: Stonožka


V kufríku teda nájdete 11-člennú zvieraciu tlupu a napríklad opička hovorí deťom, že hračky si treba po sebe upratať. Leopard Leonard im zasa hovorí o tom, aký dôležitý je spánok a ťava Java, aký nevyhnutný je správny pitný režim.

„Keď deťom tieto múdrosti a rady poviete navyše imitujúc hlas leva, zebry alebo surikaty, pokojne sa môže stať, že vám deti čoskoro budú zobať z ruky, dodáva s úsmevom Petra.

 

 

Špeciálny kufrík Afrika z kufríka si môžete zakúpiť TU.

 

S láskou k zvieratkám

Prenosný kufrík s rozkladacím veršovaným leporelom je vymyslený ako spoločné čítanie najmenších s rodičmi. Vychádza z poznania, že malé deti obľubujú príbehy o zvieratách a rady sa učia napodobňovaním.Každé zvieratko, ktoré dieťa spoznáva na safari, má teda určitú pozitívnu vlastnosť a na jej základe radí dieťaťu, ako si osvojiť potrebné návyky a vykonávať aj menej obľúbené činnosti.

 

Kufrík a leporelo Afrika z kufríka fungujú ako harmonický celok, a to aj zásluhou pôsobivého dizajnu a ilustrácií z dielne mladej slovenskej výtvarníčky Kataríny Hutníkovej. „Niektorí si isto pamätáte takéto klasické harmonikové leporelá z detstva, ktoré dnes už veľmi často nevznikajú. My sme chceli dnešným deťom dopriať práve ten zážitok, ktorý sme mali aj my. Aby si z leporela mohli vytvoriť nejakú kulisu, napríklad na divadielko, alebo cestičku, prípadne si poskladať domček,“ dodáva Katka.

 

Autorky kufríka a leporela Afrika z kufríka Petra Gmucová a Katka Hutníková / Zdroj: Stonožka

 

Rozkladacie leporelo

Celé leporelo má 1 a pol metra a vytvára súvislý pás celej africkej krajiny: môžete vidieť púšť, savanu, divokú džungľu.
A ešte jednu veci vám prezradíme...ale pssst, nikomu to nehovorte. Autorky ukryli na jednotlivé strany rôzne drobnosti a detailíky, ako napríklad mäsožravá rastlina, ktorá sa práve snaží zožrať muchu. Alebo vtáčika kulika nílskeho, ktorý pomáha krokodílom udržiavať čistý chrup.

„Veríme, že Afrika z kufríka bude prinášať malým aj veľkým kopu zábavy. A rodičom prajeme veľa oddychu,“ odkazujú sympatické autorky Afriky z kufríka Petra Gmucová a Katarína Hutníková.


Toto originálne leporelo prináša deťom Stonožka, knižná značka vydavateľstva Ikar.

 

Leporelo Afrika z kufríka / Zdroj: Stonožka

 

 

Pozrite si, čo o Afrike z kufríka hovoria autorky:

 

 

Milan Buno, knižný publicista

Čítajte viac o téme: Čítame s deťmi, Knihy pre deti
Zdieľať na facebooku