Najobľúbenejšie online nástroje učiteľov

  

Prinášame vám zoznam najpopulárnejších nástrojov využívaných učiteľmi na internete, ktoré vám bezpochyby zjednodušia výučbu študentov a navyše sa sami niečo naučíte.

 

Aplikácie Google pre vzdelávanie

Internetový gigant je známy so svojou ponukou širokej škály produktov pre bežných i pokročilých používateľov, ktoré sú používané študentami aj učiteľmi. Vytvorte si online dokumenty, tabuľky, prezentácie alebo formuláre (napr. v prípade potreby  vytvorenia dotazníka), ukladajte si ich na online google úložnom priestore zadarmo a kedykoľvek ich modifikujte a používajte pre svoju potrebu. Už si netreba zaberať priestor na vlastnom hardisku kvantami dát, stačí si ich nechať na Google Docs, Google Sheets, Google Slides alebo Google Forms.

 

Twitter

Sociálna sieť Twitter nie je určená len na publikovanie krátkych správ. Je vhodná aj na prepájanie sa s ostatnými pedagógmi a študentmi, vzájomnú konverzáciu a nadviazanie debaty na určitú tému so študentmi, ktorí tak budú viac angažovaní.

 

 

YouTube

Radšej než si čítať nie vždy zaujímavým spôsobom napísané učebnice si študent pozrie video na YouTube. Nie nevyhnutne preto, že by sa mu nechcelo čítať, ale jednoducho preto, že mu audiovizuálna podoba dá viac. YouTube sa len hemží státisícami edukačných videí publikovanými YouTube kanálmi určenými na vzdelávacie účely.  Príkladmi dobrých webov (v jednoduchej angličtine) sú napríklad CrashCourse alebo Shots of Awe.

 

Remind

V našich podmienkach ešte nie celkom známy nástroj interakcie medzi učiteľom a študentmi. Remind je kombináciou Rýchlych poznámok (ako ich poznáme z Windowsu) a niečím ako triednym newsletterom. Táto služba umožňuje učiteľom preposielať pripomienky a správy študentom cez rozličné služby ako email, mobil či iPad celej triede kliknutím jedného tlačidla.

 

Wordpress

Wordpress je služba slúžiaca primárne na písanie a publikovanie blogov. Môže však slúžiť aj ako pedagogická pomôcka pre učiteľa. Ten založí triedny blog, do ktorého potom môže prispievať celá trieda. Prinúti to študentov viac sa zamýšľať nad látkou, zapoja sa do konverzácie a navyše sa zdokonalia písacie zručnosti.

 

Edmodo

Ďalší z bezplatných nástrojov, ktorý uľahčí učiteľom život. Pomáha im naplánovať domáce úlohy a rôzne zadania, sledovať pokrok u študentov a v prípade, že Edmodo používajú aj kolegovia a kolegyne, môže sa s nimi cez Edmodo prepojiť a konverzovať.

 

Evernote

Podobne ako Remind, aj Evernote pomáha používateľom nezabudnúť na dôležité povinnosti. Možnosť zdieľať informácie so žiakmi a zastupujúcimi učiteľmi, organizovať učebné plány a narýchlo si zaznamenať krátke poznámky.

 

Slideshare

S platformou Slideshare môžete nahrať na jedno miesto prezentácie, dokumenty a videá zdieľať ich so študentmi a učiteľmi. Naopak, môžete si stiahnuť a použiť materiály, ktoré na stránku Slideshare nahrali iní.

 


Zdroj: edudemic.com

Čítajte viac o téme: IT, Počítačové hry a aplikácie
Zdieľať na facebooku