Po akých mužoch ženy túžia?

  

Hovorí sa, že každá žena by si zaslúžila skutočného ochrancu, bojovníka, o ktorého sa môže oprieť v dobrom aj v zlom. Jednoducho povedané: čím viac džentlmenov, tým viac šťastnejších žien. Ale ako to vlastne je?

Stáva sa vám úplne bežne, že vám muž uvoľní miesto v autobuse, otvorí vám dvere na aute alebo odsunie stoličku v reštaurácii? Možno sa teraz usmievate. Skutoční džentlmeni a zrelí muži robia tieto vecičky celkom bežne. A okrem toho aj mnohé ďalšie. Poďme sa bližšie pozrieť na vlastnosti, postoje a reakcie zrelých mužov, ktorí už našli svoje miesto vo svete a ktorí sú tak veľmi príťažliví pre ženy. Čo ich robí neodolateľnými?

1. Sú pozitívne naladení

Takíto muži radi rozprávajú o dobrých veciach, dobrých skutkoch, dobrých ľuďoch. Optimisticky sa pozerajú do budúcnosti. Neopovrhujú ľuďmi, neodsudzujú ich, nesúdia  a vyhýbajú sa analyzovaniu nespravodlivostí sveta. Majú konštruktívne nápady a radi  prijímajú nové výzvy.

 

2. Sú empatickí

Je im cudzie ubližovanie iným a hlavne ženám. Vedia, že krutosť, zneužívanie dôvery či šokovanie druhých je symtómom nezrelých. Len nezrelí muži si vynucujú svoju prevahu násilím. Džentlmeni dobre vedia, že s láskavosťou ďalej zájdu. Svoje emócie majú pod kontrolou a vedia sa dobre vcítiť aj do druhých. Najprv myslia a až potom konajú.

 

3. Nepodvádzajú a nezraňujú

Slabí muži si svoje ego často „vylepšujú“ tým, že vyhľadávajú nové a mladšie milenky, ktoré im majú zvyšovať pocit sebavedomia. Neuvedomujú si, že svojím postojom neustále niekoho zraňujú. Berú to ako samozrejmosť a majú poruke tisíc výhovoriek na ospravedlnenie svojho konania. Zrelý muž sa nepotrebuje utiekať k takémuto spôsobu života. On vie, že podvod je prejavom slabej sebakontroly a podvod od človeka nevyžaduje žiadnu špeciálnu silu. Vernosť áno. Totiž, každý správny postoj si vyžaduje silného človeka.

 

4. Nezávidia

Džentlmeni vedia, že musia postupnými krokmi kráčať za svojím cieľom. Vedia, že vždy sa nájde niekto, kto je na tom lepšie ako oni, ale nenechajú sa znechutiť. Ignorujú závisť, pretože vedia, že tá spôsobuje iba sebazraňovanie. Najlepšie je neporovnávať sa s nikým. Každý kráča po svojej jedinečnej ceste. Zrelý muž by nemal bojovať so súpermi, ale iaba sám so sebou.

 

5. Neberú všetko osobne

Hovorí sa, že muži sú dosť ješitní. Ješitnosť u nich vzniká preto, lebo si myslia, že všetko zlé je priamo namierené proti nim a všetko považujú za útok na seba. Zrelí muži naopak vedia, že takmer všetko, čo druhí hovoria alebo robia, je odrazom ich osoby. Reakcie človeka odrážajú ich inteligenciu, skúsenosti a nadhľad. Slabí muži sú závislí na pochvalách a kritika ich vie zraziť do kolien. Neustále potrebujú nejaké pochvaly, ocenenia a potrebujú vyhrávať nad ostatnými. Silní muži sa vedia z kritiky poučiť. A vedia tiež to, že rozumnejšie je  nevšímať si negatívne názory druhých a radšej pracovať s vlastnou intuíciou a múdrosťou.

 

6. Neskrývajú sa pred pravdou

Niekedy sa stane, že niečo jednoducho nevyjde. Nemusí sa vydariť práca, projekt, funkcia. Pretože slabí neznášajú prehry, začnú sa skrývať pred pravdou. Začnú si vymýšľať, vyhovárať sa alebo sa uzavrú pred svetom. Pocit prehry im ničí život aj vzťahy. Silný muž sa snaží aj z nepriaznivej situácie poučiť. Pozrie sa pravde do očí,  prehodnotí ešte raz situáciu a začne hľadať  novú cestu. Prizná si prípadné omyly a  stavia na tom, čo dobré ešte zostalo. Opustiť to, čo nefungovalo je najlepšou cestou vpred. Lenže mnohí sa veľmi neradi vzdávajú funkcií a pozícií. A ešte ťažšie je to s pocitmi ublíženia, viny, zlosti a straty. Silní muži si vedia priznať zodpovednosť za svoje chyby. Prijatím reality sa človek zbavuje aj bolesti.

 

Byť naozaj skutočným mužom je niekedy naozaj ťažké. No takýmto mužom a džentlmenom sa dá stať. Ako? Len prácou na sebe a vďaka  cieľom, ktoré vedú k osobnému rastu. Ak je muž veľkorysý, úctivý, obetavý, zodpovedný, galantný, empatický a dokáže nezištne pomáhať, to sú skutočné znaky jeho zrelosti. Práve toto na mužoch obdivujú ženy.Hovoria tomu aj  charizma. Muž s týmito atribútmi nemusí mať ani vysokú funkciu, nádherné auto a vysoký plat a zrelé ženy dokáže zaujať.

Možnože tie nezrelé nie, ale na tých mu aj tak nezáleží.

 

citáty o mužoch

 


Foto: Bigstock

 

Zdieľať na facebooku