Aktivity pre páry, ktoré posilnia váš vzťah

Inšpirujte sa aktivitami, ktoré môžu upevniť váš vzťah.
Inšpirujte sa aktivitami, ktoré môžu upevniť váš vzťah. / Foto: Pexels

Inšpirujte sa aktivitami, ktoré môžu upevniť váš vzťah. 

 

Vo vzťahu môže byť ľahké upadnúť do zabehnutých koľají. Hlavne dlhoročné vzťahy môžu zažívať stereotyp, ktorý vzťahu neprospieva. Nevšedné rande však môže posilniť vzťah a zblížiť páry. Hľadanie inšpirácie pre nové a odlišné spôsoby, ako spolu tráviť čas, môže byť náročná úloha. Ak potrebujete inšpiráciu, môžete využiť niektoré z nasledujúcich zábavných aktivít, ktoré vám pomôžu spojiť sa ako pár, zdieľať kvalitný čas a vytvárať si nové spoločné spomienky.

 

Urobte si jazykový test lásky a porovnajte výsledky

Je to jednoduchý internetový test, ktorý vám povie, ako najradšej dávate a prijímate lásku. Faktom je, že aj nezhodné jazyky lásky sú dôvodom, prečo sa ľudia rozchádzajú. Tento test môžete urobiť jednoducho online na stránke: 5lovelanguages.com

 

Urobte si navzájom „tabuľky narodenia“

Strávte nejaký čas vyhľadávaním, čo presne znamená vaše znamenie mesiaca a slnka, ascendent a potom sa presvedčte, ako sa k sebe hodíte. Ak ste v astrológii nováčik, možno poznáte iba svoje slnečné znamenie. Ale všetci máme aj mnoho iných znamení – znamenie Mesiaca, znamenie Marsu, znamenie Pluta... Predstavte si svoju tabuľku narodenia ako snímku oblohy v momente, keď ste sa narodili. Váš ascendent určuje spôsob, akým vás ostatní vidia a čo očakávate od sveta okolo vás. Niektorí astrológovia hovoria o ascendente ako o „maske“, ktorú ľudia nosia, môže objasniť prvé dojmy, ktoré urobíte, ako aj vaše prvé reakcie a reakcie na rôzne situácie.

 

Doprajte si párovú masáž

Párová masáž je jednou z najhorúcejších procedúr v luxusných kúpeľoch po celom svete. Čo môže byť romantickejšie ako ležať bok po boku so svojím partnerom alebo partnerkou v tom najpohodlnejšom prostredí? Masáži sa môžete následne venovať aj osamote v súkromí. Zapnite si relaxačnú hudbu, stlmte svetlá a striedajte sa pri masáži. Ak sa nechcete oddávať masáži celého tela, môžete vyskúšať masáž rúk alebo nôh a uvidíte, kam vás to zavedie.

 

Napíšte si navzájom milostný list

Vráťte sa mysľou do školy ďaleko do histórie. Spomeňte si na dni, keď sa listy písali rukou, pečatili bozkom a posielali poštou. Ľúbostné listy sú fyzickou spomienkou, ktorá bude trvať celý život.


 

Zostaňte spolu hore celú noc

Pamätáte si, keď ste práve začali váš vzťah a trávili ste nočné hodiny nekonečnými rozhovormi? Pokúste sa zopakovať toto špeciálne obdobie plánovaním celej noci, ktorá môže zahŕňať hlboké rozhovory, smiech, tanec alebo nočnú prechádzku len vo dvojici.

 

Zaveďte novú tradíciu

Mať novú tradíciu vo vašom vzťahu pomáha udržiavať ho zdravý a vzrušujúci. So svojím partnerom môžete prediskutovať nápady, čo by ste chceli pridať. Dokonca aj jednoduché sú skvelé, ako napríklad rande každý piatok večer alebo návšteva vždy tej istej reštaurácie na vaše výročie.

 

Vytvorte zoznam hudobných skladieb vášho vzťahu

Zostavte všetky piesne, ktoré majú význam pre váš vzťah, a vložte ich na CD. Aká pesnička hrala na tvojom prvom rande? Predtým, ako ste mali titul „priateľ“ alebo „priateľka“? Aká bola vaša svadobná pieseň? Existuje kapela, ktorá prináša úžasné spomienky? Počúvanie melódií pri každom výročí si môžete urobiť ako rituál.

 

Choďte na ochutnávku vína

Degustácia vína vo vinárstve je jednou z tých príjemných aktivít pre páry, ktoré by ste mali aspoň raz vyskúšať, najmä ak si obaja radi vychutnávate kvalitné víno.

 

Zopakujte si svoje prvé rande

Spomeňte si na svoje úplne prvé rande s partnerom a pokúste sa ho čo najvernejšie zopakovať. Duplikujte všetko od oblečenia, ktoré ste mali obaja na sebe, cez jedlo, ktoré ste jedli, až po film, ktorý ste možno videli.

 

Vytvorte zoznam vecí, ktoré chcete spolu robiť

Už len spoločné plánovanie vecí o mesiac, o rok či o päť môže byť zábavné. Môžete sa dokonca dozvedieť nové veci o sebe navzájom a spoznať svoje nesplnené túžby.

 

Skúste niečo dobrodružné

Máte obaja strach, ktorý chcete poraziť? Môžete to skúsiť spoločne. Môžete si naplánovať zoskok z lietadla či bungee jumping. Tým, že budete čeliť strachu spoločne, obaja vyjdete zo skúsenosti ako silnejší ľudia a silnejší pár.

 

Dajte si niečo spoločne vytetovať

Nemusíte si navzájom vytetovať mená na svoje telo veľkými písmenami, ale vyberte si dizajn, ktorý vám obom prinesie radosť a zmysel. Niečo, čo vám pripomenie, že ste navždy súčasťou jeden druhého.

 

Nájdite si nový koníček, ktorý môžete robiť spolu

Týmto spôsobom sa môžete dostať zo svojich komfortných zón a naučiť sa spolu niečo nové. Založte si spoločný blog, hrajte stolové hry, varte pivo alebo sa spolu učte golf či tenis.

 

Navštívte zábavný park

Zábavné parky budú vždy zábavné rande, ktoré si každý rád zopakuje znova a znova.

 

Navštívte rodné mesto svojho partnera

Spoločné skúmanie spomienok, obnovenie vášho záväzku a návšteva miest, ktoré sú pre vášho partnera výnimočné a formujúce, je len niekoľko spôsobov, ako spolu tráviť čas a zároveň posilniť váš vzťah.

 

Spoločné robenie vecí, ktoré sú špecificky zamerané na váš vzťah, môže byť ideálnym spôsobom, ako posilniť vaše puto. Každý deň je oslavou vášho vzťahu. Oslávte tie chvíle. Poznačte si do kalendára, aby ste oslávili svoje prvé rande, dátum zasnúbenia, svadbu. Určite však oslávte aj iné životné momenty.

Čítajte viac o téme: Partnerské vzťahy, Manželstvo
Zdieľať na facebooku