Beáta Tancsáková

Hanbí sa vaše dieťa? Takto mu pomôžete a podporíte ho

Hanblivosť sa stáva problémom, keď robí vaše deti nešťastnými alebo sa stáva prekážkou v ich živote, osobnostnom raste.

Lateralita rúk detí predškolského veku: pravák alebo ľavák?

V predškolskom veku majú deti dostatočne vyvinutú jemnú motoriku na to, aby bolo zrejmé, či budú ľaváci alebo praváci. Nie je to však vždy ľahké povedať.

Ako zvýšiť koordináciu medzi ľavou a pravou hemisférou a jej dôležitosť v detstve

Spolupráca medzi ľavou a pravou hemisférou je nevyhnutná na to, aby sme sa lepšie učili, fungovali inteligentnejšie a zdokonalili sa v čomkoľvek.

Ako vysvetliť deťom význam kresťanskej Veľkej noci?

Medzi hľadaním vajíčok a čokoládou je ľahké prehliadnuť skutočný význam Veľkej noci. Podobne ako Vianoce, aj Veľká noc stratila v populárnej kultúre veľa zo svojho náboženského významu.

15 tipov, ako zmeniť svoj negatívny postoj

Ak máte negatívny postoj, je pravdepodobnejšie, že negatívne ovplyvníte všetko okolo vás. Ako zmeniť svoj negatívny postoj?

Trápi vás pocit neistoty? 8 tipov, ako to zmeniť

Každý prežíva vo svojom živote neistotu. Neistoty sú negatívne myšlienky, ktoré môžu spôsobiť, že budete o sebe pochybovať. Môžu vzniknúť v rôznych oblastiach, ako sú vaše vzťahy, vaša práca, váš vzhľad alebo vaša schopnosť orientovať sa v sociálnych situáciách.

Dôvody, prečo sa život môže zdať ťažký a ako ho zvládnuť

Hoci život môže byť naplnený zmyslom a radosťou, niekedy sa môže zdať neznesiteľne ťažký a ohromujúci.

Ako vychovať emocionálne inteligentné dieťa?

Rešpektovanie emócií je najdôležitejšou úlohou rodiča pri výchove detí. Ak sa vy a váš partner správate k sebe navzájom a k deťom s citovým povedomím a empatiou , vaše deti sa budú oveľa pravdepodobnejšie tešiť zo silného duševného zdravia, stabilných, uspokojivých vzťahov a odmeňujúceho pracovného života.