Beáta Tancsáková

Autizmus a vyberavé jedenie

Len máloktorý rodič s deťmi v určitom okamihu nemusí riešiť ich záchvaty hnevu pri jedle alebo prinajmenšom vyberavé stravovacie návyky. Avšak deti v autistickom spektre a teda aj rodičia, ktorí ich kŕmia, často čelia podstatne väčším a zložitejším problémom okolo jedla z rôznych dôvodov.

Tipy, ako lepšie komunikovať s dospievajúcim tínedžerom

Komunikácia s tínedžermi môže byť pre rodičov niekedy ťažká, ale aj v tomto prípade existujú spôsoby, ako možno drobnými zmenami dospieť k pozitívnym výsledkom.

ADHD u predškoláka

Javí sa vám vaše dieťa omnoho aktívnejšie a nepozornejšie ako jeho rovesníci? ADHD možno spozorovať už u detí v predškolskom veku, no zvyčajne sa s diagnostikou čaká neskôr, kedy sú deti zrelšie.

Ako podporovať čítanie u detí s dyslexiou doma

Mnoho rodičov si prvýkrát uvedomí dyslexiu svojich detí, keď nastúpia do školy a majú problémy s učením sa čítať. Tak ako je každý človek jedinečný, taká je aj skúsenosť každého s dyslexiou.

Kroky, ktoré treba urobiť, keď sa cítite uviaznutí v živote

Pravdepodobne všetci poznáme pocit uviaznutia. Každý deň sa pokúšame prejsť cez nejaké prekážky a niekedy môžeme mať pocit, že sa cez niektorý z problémov nikdy nedostaneme. Je to prinajmenšom nepríjemné. Pocit uviaznutia však nemusí byť trvalým spôsobom života. Existujú veci, ktoré môžete urobiť, aby ste sa odpútali a začali žiť plnohodnotnejší život.

Beriete veci príliš osobne? Vzdajte sa toho!

Prečo berieme veci osobne a čo to vôbec znamená? Keď berieme veci osobne, znamená to, že nesprávne interpretujeme niečie myšlienky a činy a veríme, že sú namierené proti nám.

Ako môžu rutiny zlepšiť vaše vzťahy?

Rutina nie je predzvesťou konca vzťahu. Práve naopak, v spokojnom vzťahu je potrebná.

Ukázať svoje emócie nie je znakom slabosti

Veľa ľudí má problém vyjadrovať svoje emócie, no ich prejavovanie nám môže v mnohom pomôcť.