Beáta Tancsáková

Ako utíšiť dieťa, keď mu idú prvé zuby?

Prvých pár mesiacov života detí je plných vzrušenia a množstva zmien. Jedným z nich je aj prerezávanie zúbkov, ktoré môže byť nepríjemné, avšak je to prirodzený proces a zažije ho každé dieťa.

Ako sa cítiť sebaisto ako čerstvá matka

Ocitnúť sa v roly matky môže byť aj po mesiacoch čakania na príchod bábätka pre mnohé ženy náročné. Ako tieto chvíle zvládnuť čo najlepšie?

Ako naučiť dieťa jazdiť na bicykli?

Keď už dieťa zvládlo plazenie, chôdzu, beh a skákanie, teraz je pripravené na ďalšiu veľkú výzvu: jazdu na bicykli! Naučiť sa jazdiť na bicykli je celoživotná zručnosť. Mnohí z nás si ešte stále spomínajú na pocit slobody a úspechu, keď sme sa prvýkrát dostali na dve kolesá.

Úzkosť v práci vás oberá o množstvo energie. Takto ju dokážete zvládnuť!

Majú vaše úzkostné pocity tendenciu náhle sa objaviť, keď ste v práci? Ste nervózni už len pri pomyslení na svoju prácu? Zmení sa vaša nálada v pondelok ráno alebo nebodaj už v nedeľu večer? Môžete s tým niečo urobiť.

Ako žiť plnohodnotný život? Prežívajte to, na čom skutočne záleží

Niektorí ľudia celý život len prežívajú a nikdy nie sú spokojní. Ako žiť plnohodnotný život?

Tipy, ako môžete vašim deťom pomôcť prekonať pocit menejcennosti

Porovnávanie sa a uvedomovanie si reality vo svojom okolí môže pôsobiť na detské sebavedomie rôznymi spôsobmi. Môže to vnímanie jeho vlastnej hodnoty posilniť, alebo naopak - dieťa môže začať žiť v strachu, či je dosť dobré, aby v tomto svete obstálo.

Ako nás trauma z detstva ovplyvňuje v dospelosti?

Trauma z detstva ovplyvňuje náš život významným spôsobom aj v dospelosti. Ako sa môže prejavovať v našom každodennom živote?

Veci, ktoré môžete robiť na Štedrý deň ako rodina

Čo robiť na Štedrý deň a večer, aby ste si to spoločne užili ako rodina?