Beáta Tancsáková

Posttraumatická stresová porucha u detí. Čo sa pod ňou skrýva?

Posttraumatická stresová porucha (PTSD) je problém duševného zdravia. Môže postihnúť ľudí všetkých vekových kategórií.

Vynucujete si neustále pozornosť? Zbavte sa tohto škodlivého správania!

Každý má rád, keď sa mu občas venuje určitá pozornosť. Môžete však byť niekým, kto cíti potrebu nadmerného množstva pozornosti. Ľudia, ktorí hľadajú pozornosť, často po nej túžia, aby si vynahradili to, že sa cítia nedostatoční alebo neistí sami sebou.

Objavte štýl učenia svojho dieťaťa. Ako na to?

Dieťa prijíma a spracováva informácie, učí sa a to rôznymi spôsobmi. Ak ho chcete v osvojovaní si vedomostí podporiť, zistite, aký je jeho preferovaný štýl učenia.

Poupratujte si na jar aj svoje vzťahy. Ako na to?

Skúste si na jar upratať nielen vaše domovy, ale aj vzťahy vo svojom okolí. Tie vás môžu vyčerpávať rovnako ako fyzický neporiadok.

Kimove hry na podporu školskej spôsobilosti detí

Zlepšovať detskú pamäť a pozornosť môžete aj pomocou rôznych hier. Jedným z vhodných typov sú aj Kimove hry.

Veľkonočné hry a aktivity pre deti

Keďže Veľká noc je za rohom, je čas začať premýšľať o všetkých skvelých veľkonočných remeslách a aktivitách, ktoré môžete robiť s vašimi deťmi.

Ako sa vyrovnať so zmyslovým preťažením dieťaťa

Sú vo vašom živote deti, ktoré sa zdajú byť úzkostné a ľahko prepadajú panike? Zdá sa, že sú citlivejšie na zvuky, pachy a textúry v porovnaní s inými deťmi v ich veku? Môže ísť o zmyslové preťaženie, o problém so zmyslovým spracovaním informácii.

Rozptyľovanie je najväčší zabijak produktivity. Ako sa viac sústrediť?

Každý potrebuje denne dokončiť nejaké úlohy, stáva sa ale, že sa nevieme sústrediť a to nám zamedzuje podávať výkon, ktorý potrebujeme. Ako prekonať rozptýlenie a byť sústredenejší?