Beáta Tancsáková

7 problémov, ktoré trápia rodičov pri výchove najčastejšie

Rodičia sa preto častokrát cítia pod stresom pri udržiavaní rovnováhy medzi rodičovskými povinnosťami, prácou aj vlastnými potrebami. Čo dnešných rodičov trápi najčastejšie a ako si s týmito výzvami poradiť?

7 najčastejších mýtov o psychoterapii

Problémy s duševným zdravím postihujú milióny ľudí na celom svete. Nanešťastie mylné predstavy o terapii často odrádzajú ľudí od hľadania pomoci. Tiež prispievajú k stigmatizácii problémov duševného zdravia a bránia ľuďom dozvedieť sa viac o vyškolených odborníkoch v oblasti duševného zdravia alebo ich pomoc vyhľadať.

Môžu sa ľudia skutočne zmeniť?

Vykonať zmeny v živote nie je jednoduché. Oveľa jednoduchšie je sledovať svoje správanie, ktoré prichádza prirodzene. To však neznamená, že sa vy alebo iní ľudia vo vašom okolí nemôžete zmeniť. Každý sa môže zmeniť, ak na tom skutočne pracuje. 

Behaviorálna terapia pre deti s ADHD

Deti s ADHD často prejavujú správanie, ktoré môže veľmi rušivo pôsobiť na ostatných. Jedným z prístupov, ktorý môže byť pre deti s poruchou pozornosti užitočný, je behaviorálna terapia. 

10 spôsobov, ako aj bez slov povedať deťom, že ich milujete

Láska spája ľudí a dáva nám pocit bezpečia, radosti a nádeje. Existuje veľa spôsobov, ako môžete svojim deťom povedať „ľúbim ťa“ aj bez toho, aby ste použili slová.

Ako sa práca s terapeutom líši od rozhovoru s priateľom?

Keď uvažujete o návšteve terapeuta, môže vás zaujímať, v čom sa terapia líši od rozhovoru s dobrým priateľom. A je dobré poznať rozdiely, hoci obe stretnutia sú pre každého z nás potrebné a obohacujúce.

Oteckovia, vyhraďte si čas na svoje dcéry. Váš vzťah bude mať úplne iný rozmer

Ako spoločné chvíle otca s dcérou zlepšia ich vzťah? A ako ich napĺňať?

Aký je rozdiel medzi deťmi s ADHD a s nadmernou energiou?

Dnes o ADHD počúvame veľa. Miera diagnostiky stúpa a zdá sa, že ADHD je prvá vec, ktorú má každý na mysli, keď dieťa vystrája.