Peniaze

Lucia Kandráčová: Malá finančná akadémia pomôže učiť učiteľom o peniazoch tak, aby im deti lepšie rozumeli

Dnešné deti si vedia vypočítať, koľko zaplatia v obchode, aký bude výdavok, ale nerozumejú základným pojmom, nevedia aký význam majú slová sporenie, mena, príjem, ale často nerozumejú ani hodnote peňazí ako takej, hovorí Lucia Kandráčová z neziskovej organizácie EDULAB.

Korupcia je na Slovensku hlboko zakorenený problém. Musíme ho začať riešiť už na školách

Spomedzi 176 krajín sveta obsadilo za posledný rok Slovensko 7. miesto ako najskorumpovanejšia krajina Európskej únie. Školský vek je kľúčový pre formovanie názorov, hodnôt a životných postojov človeka. Je preto dôležité, aby už na základných a stredných školách mali deti prístup k informáciám a vzdelávacím zážitkom o korupcii, myslí si Zuzana Vasičáková Očenášová z Nadácia Zastavme korupciu.

BEBLAVÝ: Návrh novely o Fonde na podporu vzdelávania je neprijateľný

Nezaradený poslanec kritizuje plánované zvyšovanie úrokov pri pôžičkách pre študentov a učiteľov.

Prieskum: Slovenskí učitelia zarábajú v priemere o 26 percent menej ako českí. V Holandsku zase zarábajú učitelia viac ako IT-čkari

Prieskum platov je súčasťou medzinárodného projektu WageIndicator.org. Ten umožňuje porovnať platy učiteľov s platmi ľudí zamestnaných v iných odvetviach a v rôznych krajinách.

Babysitting Day - deň, kedy učitelia učiť nebudú, iba rodičom povarujú deti

Babysitting Day je deň, kedy chcú učitelia upriamiť pozornosť verejnosti na skutočnosť, že učitelia iba „nestrážia“ a „nevarujú“ deti. Majú ich okrem toho aj vzdelávať a vychovávať, no napriek tomu sú platení ako opatrovateľky.