Ocenenia

Učiteľkou Slovenska 2021 sa stala nemčinárka Alexandra Hučeková

Ocenenie Učiteľ Slovenska 2021 si v stredu večer prevzala učiteľka nemčiny zo Žiliny Alexandra Hučeková. Ocenenie Učiteľ Slovenska po štvrtýkrát zorganizoval Komenského inštitút Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica.

B. Gröhling udelí v piatok výnimočným učiteľom a žiakom Cenu sv. Gorazda

V Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu uskutoční slávnostné podujatie pri príležitosti odovzdávania Ceny svätého Gorazda. Ocenenie učiteľom, zamestnancom škôl, ale aj žiakom a študentom odovzdá minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS).

Nominovať učiteľov na Cenu Dionýza Ilkoviča je možné do 27. septembra

Do 27. septembra je možné nominovať učiteľov na Cenu Dionýza Ilkoviča. Medzi prírodovedné predmety, v ktorých je tento rok možné nominovať učiteľov, pribudla biológia.

Vlaňajšia učiteľka roka I. Barková sa dostala medzi 50 naj učiteľov sveta

Vlaňajšia laureátka ceny Učiteľ Slovenska Iveta Barková sa dostala medzi 50 učiteľov nominovaných na ocenenie The Global Teacher Prize. Učiteľka zo Slovenska sa na zozname najlepších svetových pedagógov ocitla vôbec po prvý raz.

Výnimočných pedagógov možno aj tento rok nominovať na cenu Učiteľ Slovenska

Podporiť a oceniť prácu pedagógov možno už štvrtý rok prostredníctvom ceny Učiteľ Slovenska. Komenského inštitút, ktorý podujatie organizuje, vyzýva všetkých, aby nominovali svoju pedagogičku alebo pedagóga.

Cenu Lúč z tmy získali školská inšpektorka a koordinátor terénnej sociálnej práce

Cenu Lúč z tmy si tento rok prebrali bývalá školská inšpektorka Viera Kalmárová a koordinátor terénnej sociálnej práce Tomáš Ščuka.

Učiteľ Slovenska: Organizátori dostali rekordný počet prihlášok aj nominácií

O držiteľovi ocenenia rozhodne odborná porota na základe kritérií svetového formátu Global Teacher Prize. Do užšieho výberu posunula 30 finalistov.

Aj učitelia sú hrdinovia dnešných dní, nominujte ich na ocenenie Učiteľ Slovenska

Zavreté školy a vyučovanie v domácich podmienkach mnohým pomáha pochopiť, aká dôležitá a významná je práca učiteľov. Oceňte ich s nami a nominujte ich na cenu Učiteľ Slovenska