Vlaňajšia učiteľka roka I. Barková sa dostala medzi 50 naj učiteľov sveta

Iveta Barková, vlaňajšia víťazka ocenenia Učiteľ Slovenska 2020
Iveta Barková, vlaňajšia víťazka ocenenia Učiteľ Slovenska 2020 / Foto: Učiteľ roka

Bratislava 9. septembra (TASR) - Vlaňajšia laureátka ceny Učiteľ Slovenska Iveta Barková sa dostala medzi 50 učiteľov nominovaných na ocenenie The Global Teacher Prize. Učiteľka zo Slovenska sa na zozname najlepších svetových pedagógov ocitla vôbec po prvý raz. Uspela v konkurencii viac než 8000 uchádzačov zo 121 krajín sveta. TASR o tom informovala komunikačná manažérka Eva Sládková z Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica, ktoré spolu s Komenského inštitútom každoročne vyhlasuje ocenenie Učiteľ roka.
      

"Som v šoku. Je to pre mňa veľká pocta. Bola by som však rada, aby sa to vnímalo ako ocenenie celého môjho tímu a aj ďalších úžasných slovenských učiteľov, ktorí sa nevzdávajú a odovzdávajú sa svojim žiakom celou dušou," uviedla Barková. Ocenenie The Global Teacher Prize je súčasťou dlhodobého záväzku Varkey Foundation zlepšiť postavenie učiteľov. Ide o celosvetové ocenenie, ktoré vychádza z presvedčenia, že nedostatočné vzdelanie je dôležitý faktor v pozadí spoločenských, politických, ekonomických a zdravotných problémov, ktorým čelíme.
      

"V roku 2016 získal Komenského inštitút licenciu na organizovanie národnej ceny a po vzore 40 ďalších krajín realizujeme projekt na národnej úrovni v podobe ocenenia Učiteľ Slovenska. Nedávno sme odštartovali nový ročník," skonštatovala manažérka Komenského inštitútu Zuzana Labašová.
      

Učiteľ Slovenska je národná cena licencovaná medzinárodným ocenením Global Teacher Prize, realizovaná pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Ide o ocenenie inšpiratívnych a výnimočných učiteľov základných a stredných škôl naprieč Slovenskom. Nominovať pedagóga na ocenenie môže ktokoľvek, stačí vyplniť formulár na webe Učiteľ Slovenska. Treba tak spraviť do 15. októbra.  
 

Čítajte viac o téme: Ocenenia
Zdieľať na facebooku