Inklúzia | Integrácia detí

Ministerstvo školstva prvý raz zriadilo samostatný odbor inkluzívneho vzdelávania

Viesť ho bude odborníčka na inkluzívnu pedagogiku Svetlana Síthová.

Nultý akčný plán je prvotným východiskom pre urýchlené naštartovanie funkčných zmien k zvýšeniu inkluzívnosti vo vzdelávaní

Rovnaká možnosť rozvíjať svoj osobný potenciál v škole, v živote a na trhu práce pre všetky deti, žiakov a študentov. To je cieľom nultého akčného plánu, ktorý je východiskom na naštartovanie funkčných zmien, ktoré povedú k zvýšeniu inkluzívnosti vo vzdelávaní.

Špeciálne základné školy neprídu o financie na asistentov učiteľa, tvrdí ministerstvo

Špeciálne školy neprídu o financie určené na asistentov učiteľa, okrem toho rezort školstva žiadnych asistentov ani neodoberá, naopak, ich kapacity budú posilnené. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie a protokolu ministerstva školstva.

Inkluzívne vzdelávanie v praxi: Martin má len 10 rokov a už je na tretej škole. Aj takto dnes vyzerá život dieťaťa, ktoré dokonale nezapadá

Ako funguje inkluzívne vzdelávanie na Slovensku? Príbehy mnohých rodín stále dokazujú, že v praxi je stále ilúziou. Riešiť ho pomáha aj program Škola inkluzionistov.

Školy zapojené do projektu Škola otvorená všetkým získali materiálnu pomoc

Materské a základné školy zapojené do národného projektu Škola otvorená všetkým získali v uplynulých týždňoch materiálnu pomoc v podobe didaktických balíčkov v celkovej hodnote 3000 eur.

Asistenti učiteľa na školách chýbajú, pribudlo ich 500, tvrdí P. Krajňák

Asistenti učiteľov na školách stále chýbajú, potvrdil to po stredajšom rokovaní vlády štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Peter Krajňák (Most-Híd). Zároveň uviedol, že od 1. januára ich pribudlo 500.

Učitelia v programe Teach for Slovakia nezaháľajú ani počas prázdnin

Napriek tomu, že prázdniny sú v plnom prúde, 19 účastníkov programu Teach for Slovakia sa pripravuje na svoje nové dvojročné učiteľské povolanie v Letnej škole.

Škola inkluzionistov má na základných školách pomôcť s inklúziou

Nadácia pre deti Slovenska otvorila nový grantovo-vzdelávací program s názvom Škola inkluzionistov, ktorý je zameraný na rozvoj a podporu inkluzívneho vzdelávania detí na prvom a druhom stupni základných škôl v školskom roku 2018/2019.