Efektívne učenie

Čo by ste mali vedieť pred odchodom na vysokú školu?

Prechod na vysokú školu má spravidla niekoľko fáz a študenti si na študentský život zvykajú postupne. Keď však vedia, čo ich pri prechode na vysokú školu čaká, môžu úspešnejšie jednotlivé fázy zvládnuť.

Spoznajte vlastnosti a prístupy úspešných študentov

Niektorí študenti sú skutočnými majstrami v učení. Učia sa rýchlo, väčšinou všetkému rozumejú, dokážu prekonávať prekážky a vedia sa tiež sami dobre motivovať. Pozrime sa na vlastnosti a prístupy k učeniu, ktoré im v tom pomáhajú.

Ako sa efektívne učiť pomocou kinestetického štýlu učenia?

Existujú študenti, ktorí neobsedia. Niekedy je naozaj ťažké prinútiť ich sedieť. Pre tento typ sú vhodné aktivity, ktoré sa dajú aplikovať v rámci kinestetického štýlu učenia.

Chcete efektívne študovať? Vyskúšajte tieto spôsoby

Existuje množstvo metód, ktoré pomáhajú študentom študovať rýchlejšie a efektívnejšie. Niektoré študenti využívajú viac, iné menej. A ktoré sú tie najznámejšie? Poďme sa na ne bližšie pozrieť.

Písanie poznámok pomocou systému Cornell Note System

Možno máte problém s písaním poznámok a máte možno dojem, že sa v nich strácate a neviete rýchlo nájsť potrebné informácie. Existuje mnoho spôsobov, ako si robiť poznámky. Je užitočné vyskúšať rôzne metódy a určiť, ktoré z nich vám v rôznych situáciách najlepšie vyhovujú. Nájsť vhodný systém vám môže pomôcť napríklad aj Cornell Note System.

7 metód, vďaka ktorým sa dokážete rýchlejšie učiť

Ak sa čokoľvek chceme naučiť, treba sa zameriavať na dve základné veci. Na to, čo sa chceme naučiť, ale aj na správny proces učenia sa.

Robte týchto 10 vecí a dosiahnete úspech

Medzi veci, ktoré najviac bránia v dosiahnutí toho, čo chcete, patria strach, neistota a motivácia. Čo robiť, aby ste dokázali prekonať týchto nepriateľov a dobre sa naštartovali tak, aby ste dosiahli úspech v štúdiu alebo v práci?

Nemôžete sa sústrediť na učenie? Vyskúšajte techniky, ktoré vám pomôžu s motiváciou a naštartujú vašu vôľu učiť sa

Určite to poznáte. Dlhšiu dobu nosíte v sebe túžbu niečo sa naučiť, už vám chýba iba krôčik k tomu, aby ste začali, ale niečo vás ešte stále brzdí.Namiesto učenia napríklad len bezcieľne surfujete na internete. Chcete to zmeniť? Skúste začať používať niektoré z nasledujúcich stratégií.