Správy a komentáre

Prešovská univerzita priblíži stredoškolákom vysokoškolský život

Spoznať univerzitné priestory, učebne i laboratóriá, diskutovať so študentmi a učiteľmi, ale predovšetkým získať všetky informácie o štúdiu na jednom mieste môžu návštevníci Prešovskej univerzity (PU) v Prešove počas dňa otvorených dverí (DOD).

J. Híveš: STU obstála v rámci hodnotenia kvality vedeckých výstupov veľmi dobre

Slovenská technická univerzita (STU) v Bratislave obstála v rámci nezávislého hodnotenia kvality vedeckých výstupov veľmi dobre.

Rektor UK vymenoval členov vedenia univerzity a fakúlt

V pondelok rektor odovzdal dekréty prorektorom, ktorí budú funkcie zastávať od 1. februára. Rovnako vymenoval dekanov fakúlt, ktorých funkčné obdobie začne plynúť tiež vo väčšine prípadov od 1. februára alebo v blízkom čase.

DOD Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave rozložili na niekoľko dní

Univerzita sv. Cyrila a Metoda (UCM) rozložila svoj tohtoročný Deň otvorených dverí (DOD) od 2. do 10. februára. Prvou fakultou, ktorá sa predstaví budúcim študentom i verejnosti, bude fakulta prírodných vied (FPV).

Ekonomická univerzita v Bratislave vyplatila študentom štipendiá z plánu obnovy

Ekonomická univerzita v Bratislave medzi prvými univerzitami na Slovensku vyplatila 66 talentovaným študentom a 23 nadpriemerným študentom zo sociálne znevýhodneného prostredia štipendium z plánu obnovy. V priebehu troch rokov dostanú títo študenti postupne 801.000 eur.

B. Gröhling: M. Šofranko musí odstúpiť z Rady Fondu na podporu vzdelávania

Exminister školstva Branislav Gröhling (SaS) stojí za Študentskou radou vysokých škôl (ŠRVŠ) a apeluje na poslankyňu OĽANO Máriu Šofranko, aby odstúpila z Rady Fondu na podporu vzdelávania.        

Vysokoškoláci žiadajú odvolanie poslankyne M. Šofranko z Rady Fondu na podporu vzdelávania

Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) je pohoršená nad prístupom a zaobchádzaním so študentskými nominantmi v Rade Fondu na podporu vzdelávania zo strany nominantov ministra financií a ministra školstva. Žiadajú odvolanie poslankyne Národnej rady SR Márie Šofranko (OĽANO) z tejto rady

Sériu dní otvorených dverí na UNIZA otvorí Strojnícka fakulta

Sériu dní otvorených dverí na Žilinskej univerzite v Žiline (UNIZA) otvorí vo štvrtok (26. 1.) Strojnícka fakulta. Návštevníkom ukážu laboratóriá a expozície pred aulou Datalan.