Správy a komentáre

Nitrianske univerzitné dni ponúknu desiatky podujatí

Druhá polovica apríla a začiatok mája bude v Nitre patriť vysokoškolákom. V poradí 22. ročník Nitrianskych univerzitných dní (NUD) ponúkne podľa organizátorov 50 podujatí.

T. Drucker: Študenti nedostatkových profesií môžu získať štipendium na tri roky

Budúci študenti, ktorí sa rozhodnú študovať nedostatkové profesie na vysokých školách (VŠ), môžu získať štipendium 16.500 eur na tri roky.

ŠRVŠ vydala Manuál študentskej samosprávy, pomôcť má najmä senátorom

Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) vydala Manuál študentskej samosprávy. Pomôcť má najmä senátorom na zorientovanie sa vo vysokoškolskom prostredí.

Ministerstvo práce chystá program na podporu zamestnávania mladých ľudí

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR pripravuje veľký program na podporu zamestnávania mladých ľudí. Po výjazdovom rokovaní vlády v Košiciach, zameranom na výrobu automobilov a prechod na elektromobilitu, to uviedol šéf rezortu Erik Tomáš (Hlas-SD).

Nitra: Botanická záhrada SPU finišuje s projektom environmentálneho centra

Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) pracuje na otvorení nových plôch, ktoré vznikli v rámci projektu nového environmentálneho centra. Pripravuje ho Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva (FZKI) SPU, ktorá na projekt získala takmer 1,9 milióna eur z európskych fondov.

V Trnave otvorili Kreatívne centrum Skladová

V poradí druhé kreatívne centrum (KC) na území mesta Trnava otvorila Fakulta masmediálnej komunikácie (FMK) Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM). Na rozlohe 650 štvorcových metrov (m2) bude slúžiť na rozvoj talentov a začínajúcich podnikateľov v hernom a audiovizuálnom priemysle.

Najväčšia slovenská univerzita chce vytvoriť doktorandskú školu

Najväčšia slovenská univerzita plánuje vytvoriť doktorandskú školu. Slúžiť má doktorandom z viacerých fakúlt a poskytovať im aj celouniverzitné vzdelávanie.

Na Stanfordskej univerzite v USA študujú dvaja Slováci

Na Stanfordskej univerzite v Spojených štátoch amerických študujú dvaja Slováci. Viktor Imrišek študuje matematiku a bioinžinierstvo a Zuzana Hudáčová bioinžinierstvo a chémiu. Minulý týždeň sa na univerzite stretli s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, ktorá bola v USA na pracovnej ceste.