Správy a komentáre

Mladí ľudia sa môžu uchádzať o pozíciu mládežníckeho delegáta SR pri OSN

Mladí ľudia sa môžu uchádzať o pozíciu mládežníckeho delegáta SR pri OSN. Informuje o tom na svojom webe Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVAM).

STU v Bratislave má záujem prehlbovať spoluprácu s rakúskymi univerzitami

Slovenská technická univerzita (STU) má záujem zintenzívňovať spoluprácu s rakúskymi univerzitami. O možnostiach diskutoval rektor Oliver Moravčík s veľvyslankyňou Rakúskej republiky na Slovensku Margit Bruck-Friedrichovou na pôde rektorátu STU.

Levice: Ekonomická univerzita otvára študijný program pre seniorov

Ekonomická univerzita v Bratislave otvára v Leviciach študijný program v rámci Univerzity tretieho veku. Seniori z Levíc budú môcť absolvovať vzdelávanie priamo v mieste pobytu.

Prezidentka odvolala z funkcie rektorku Akadémie Policajného zboru

Prezidentka SR Zuzana Čaputová odvolala z funkcie rektorku Akadémie Policajného zboru (PZ) Luciu Kurilovskú. Pre TASR to potvrdila Kurilovská. Hovorca hlavy štátu Martin Strižinec doplnil, že prezidentka ju odvolala v piatok a o rozhodnutí ju informovala osobne počas týždňa.   

Záujem o spojenie do konzorcií prejavilo 11 slovenských univerzít

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR uzavrelo výzvu na predkladanie projektových zámerov na podporu pri strategickom rozvoji infraštruktúry vysokých škôl. Do výzvy sa zapojilo celkovo 11 univerzít, ktoré podali päť projektových zámerov na vznik konzorcií. Výzva bola vyhlásená v rámci Plánu obnovy a odolnosti SR.

Právnická fakulta UK i akademický senát vyjadrili podporu L. Kurilovskej

Vedenie Právnickej fakulty Univerzity Komenského (UK) v Bratislave i akademický senát univerzity vyjadrili podporu rektorke Akadémie Policajného zboru (PZ) Lucii Kurilovskej. Pri rozhodnutí o návrhu na jej odvolanie vyzývajú k rozvahe v súvislosti s kauzou postrelenej študentky.

Košický kraj nakupuje 40 elektrobicyklov, v Košiciach majú slúžiť bezplatne študentom

Košický samosprávny kraj (KSK) obstaráva nákup 40 elektrobicyklov, ktoré by mali byť súčasťou zdieľanej dopravy, tzv. bikesharingu. Celková predpokladaná hodnota podľa oznámenia vo vestníku verejného obstarávania je 66.460 eur bez DPH.

Doktorandi z Univerzity Komenského dostali finančnú podporu na svoj výskum

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave podporuje vedecký výskum mladých prostredníctvom Grantov UK už 27 rokov. V tomto roku rozdelila 211.750 eur medzi 214 projektov, na každý projekt tak priemerne pripadá takmer 1000 eur.