Zaujímavosti a inšpirácie

Čo by ste mali vedieť pred odchodom na vysokú školu?

Prechod na vysokú školu má spravidla niekoľko fáz a študenti si na študentský život zvykajú postupne. Keď však vedia, čo ich pri prechode na vysokú školu čaká, môžu úspešnejšie jednotlivé fázy zvládnuť.

Spoznajte vlastnosti a prístupy úspešných študentov

Niektorí študenti sú skutočnými majstrami v učení. Učia sa rýchlo, väčšinou všetkému rozumejú, dokážu prekonávať prekážky a vedia sa tiež sami dobre motivovať. Pozrime sa na vlastnosti a prístupy k učeniu, ktoré im v tom pomáhajú.

Ako sa efektívne učiť pomocou kinestetického štýlu učenia?

Existujú študenti, ktorí neobsedia. Niekedy je naozaj ťažké prinútiť ich sedieť. Pre tento typ sú vhodné aktivity, ktoré sa dajú aplikovať v rámci kinestetického štýlu učenia.

Na čo sa pripraviť, keď ste vysokoškoláci a prídete domov na prázdniny?

Niektorí študenti chodia domov veľmi málo a za to obdobie, čo neboli doma, sa veľa vecí môže zmeniť. Blíži sa leto a možno pôjdete na dlhšiu dobu na prázdniny domov. Na čo sa pripraviť?

IUVENTA pripravila videoseriál pre tých, ktorí si chcú rozhýbať telo

Slovenský inštitút mládeže priniesol desaťdielny videoseriál pre žiakov, študentov, ale aj rodičov, ktorí si chcú rozhýbať telo po čase strávenom za počítačom.

Ako prežívajú vysokoškoláci tieto dni? Študovať v čase koronakrízy nie sú žiadne prázdniny, tvrdia študenti

Náhle prerušenie prezenčnej výučby na vysokých školách mohlo mnohým študentom priniesť radostný pocit prázdnin uprostred semestra. Ako však skutočne zvládajú študenti vysokých škôl návrat domov a štúdium na diaľku a čo im v týchto dňoch pomáha? 

Budúci lekár spája medicínu s umením. Je autorom unikátnych kresieb

Marek Kajan je študentom medicíny, no od detstva ho lákalo i umenie. Práve ľudské telo sa stalo inšpiráciou jeho malieb.

Tipy, ako si uľahčiť život na internáte

Aj tohto roku práve teraz začína množstvo študentov bývať na internáte. Niekto si na nový domov zvykne hneď, niekomu to trvá dlhšie. Niekoľko nasledujúcich rád vám možno pomôže prekonať nepríjemné chvíle na internáte.