Technológie

Maskované hrozby sa skrývajú aj v online učebniciach a študentských prácach

Experti spoločnosti Kaspersky odhalili až 53 531 prípadov škodlivých alebo potenciálne nechcených súborov, ktoré sa maskovali ako pomocné učebné materiály pre školy a univerzity. Na základe správy spoločnosti Kaspersky „Back to school report“ boli v období od augusta 2018 do júla 2019 takto maskované súbory použité pri 356 662 útokoch na 104 819 používateľov.

Videohry môžu pomôcť rozvinúť schopnosti hľadané zamestnávateľmi

Videohry vám môžu pomôcť rozvinúť komunikačné schopnosti či vynaliezavosť už pri dvoch hodinách hrania týždenne.

Mysleli ste si, že dokonalý mobil pre študenta neexistuje? Posúďte sami!

Si študent a potrebuješ nový spoľahlivý mobil? Ako si ho vybrať, aby spĺňal všetky pre teba dôležité parametre a nestál horibilnú sumu?

Ako ovplyvňuje mobilný telefón našu pozornosť či pamäť?

Mnoho ľudí dnes využíva svoj mobilný telefón okrem jeho základných funkcií aj ako GPS, na neustále fotografovanie, ale aj na všeobecné vyhľadávanie informácií. Ako nás tieto možnosti, ktoré máme neustále po ruke ovplyvňujú?

Študenti predstavia vozík ovládaný mimikou a myšlienkami

Študenti Materiálovotechnologickej fakulty (MTF) Slovenskej technickej univerzity (STU) v Trnave upravili v rámci výskumno-vývojového projektu Think and Go elektrický vozík pre hendikepovaných tak, aby reagoval na myšlienky a mimiku používateľa.

Študenti používajúci notebooky a tablety na hodine majú horšie výsledky, zistila štúdia

Dnes je už bežné, že vysokoškolskí študenti nosia na prednášky notebooky alebo tablety, aby si mohli efektívnejšie zaznamenávať poznámky.

K príprave na skúšky vám dnes už postačí iba mobilný telefón

Technologický vývoj tak pokročil, že na mnohé činnosti nám dnes postačí iba mobilný telefón. Podobne sa bez iných pomôcok zaobídete aj pri štúdiu niektorých predmetov.

Nomofóbia: Rastúci trend u študentov

To, že má dnes telefón takmer každý, nie je nič neobvyklé, no to, že si k nemu vytvárame i silné psychické väzby začína byť hodné povšimnutia.