Vzdelávanie

Ako uspieť na vysokej škole?

Pre niektorých študentov je cieľom len vysokú školu absolvovať, získať titul a nájsť si dobre platenú prácu. No mnohým študentom záleží aj na tom, aby školu ukončili úspešne a aby sa aj skutočne niečo naučili. Ako sa na vysokej škole naučiť čo najviac a ako z každého dňa vyťažiť maximum?

Ako sa pripraviť na nový semester?

Čoskoro začína nový školský rok. Ak chodíte na vysokú školu, na nový semester by ste mali myslieť aj niekoľko týždňov skôr, aby ste sa vyhli zbytočnému stresu. Na čo všetko je potrebné myslieť?

Chcete mať úspech v práci alebo v štúdiu? Precvičujte si analytické myslenie

Každý deň robíme rôzne rozhodnutia. Niektorí ľudia ich robia lepšie, iní robia často chyby. Odborníci upozorňujú, že to, ako dokážeme robiť naše rozhodnutia, súvisí aj okrem iného aj s tým, do akej miery dokážeme analyticky myslieť.

20 tipov, ktoré udržia vašu pozornosť pri online učení

Pri online učení je veľmi dôležité udržať si čo najdlhšie dobrú sústredenosť a pozornosť. Existuje niekoľko krokov, ktoré vám v tom môžu pomôcť.

Chcete efektívne študovať? Vyskúšajte tieto spôsoby

Existuje množstvo metód, ktoré pomáhajú študentom študovať rýchlejšie a efektívnejšie. Niektoré študenti využívajú viac, iné menej. A ktoré sú tie najznámejšie? Poďme sa na ne bližšie pozrieť.

8 tipov, ako sa učiť jazyky online

V poslednej dobe sme sa presvedčili, že učiť sa dá aj v online svete. Tento spôsob sa dá primeraným spôsobom uskutočňovať aj v oblasti vyučovania jazykov. Pozrime sa na niekoľko spôsobov, ako sa to dá čo najlepšie realizovať.

Písanie poznámok pomocou systému Cornell Note System

Možno máte problém s písaním poznámok a máte možno dojem, že sa v nich strácate a neviete rýchlo nájsť potrebné informácie. Existuje mnoho spôsobov, ako si robiť poznámky. Je užitočné vyskúšať rôzne metódy a určiť, ktoré z nich vám v rôznych situáciách najlepšie vyhovujú. Nájsť vhodný systém vám môže pomôcť napríklad aj Cornell Note System.

Ako správne napísať bakalársku alebo diplomovú prácu

Písanie záverečnej práce je náročná činnosť. Nezáleží pritom či ide o bakalársku alebo diplomovú prácu. Prinášame zopár tipov, ako zvládnuť napísať záverečnú prácu čo najefektívnejšie.