Vzdelávanie

20 tipov, ktoré udržia vašu pozornosť pri online učení

Pri online učení je veľmi dôležité udržať si čo najdlhšie dobrú sústredenosť a pozornosť. Existuje niekoľko krokov, ktoré vám v tom môžu pomôcť.

Chcete efektívne študovať? Vyskúšajte tieto spôsoby

Existuje množstvo metód, ktoré pomáhajú študentom študovať rýchlejšie a efektívnejšie. Niektoré študenti využívajú viac, iné menej. A ktoré sú tie najznámejšie? Poďme sa na ne bližšie pozrieť.

8 tipov, ako sa učiť jazyky online

V poslednej dobe sme sa presvedčili, že učiť sa dá aj v online svete. Tento spôsob sa dá primeraným spôsobom uskutočňovať aj v oblasti vyučovania jazykov. Pozrime sa na niekoľko spôsobov, ako sa to dá čo najlepšie realizovať.

Písanie poznámok pomocou systému Cornell Note System

Možno máte problém s písaním poznámok a máte možno dojem, že sa v nich strácate a neviete rýchlo nájsť potrebné informácie. Existuje mnoho spôsobov, ako si robiť poznámky. Je užitočné vyskúšať rôzne metódy a určiť, ktoré z nich vám v rôznych situáciách najlepšie vyhovujú. Nájsť vhodný systém vám môže pomôcť napríklad aj Cornell Note System.

Ako správne napísať bakalársku alebo diplomovú prácu

Písanie záverečnej práce je náročná činnosť. Nezáleží pritom či ide o bakalársku alebo diplomovú prácu. Prinášame zopár tipov, ako zvládnuť napísať záverečnú prácu čo najefektívnejšie.

Ako si vybrať tému bakalárskej alebo diplomovej práce

Nájsť takú tému, ktorá by vás oslovila a zároveň by vám ju školiteľ aj schválil, nie je najjednoduchšie. Ak máte možnosť priniesť návrh na vlastnú tému záverečnej práce určite sa vám zídu nasledovné rady.

Ako napísať záverečnú prácu krok za krokom

Ak začínate s písaním bakalárskej alebo diplomovej práce, venujte čas aj dôslednej príprave. 

Ako napísať v diplomovej alebo bakalárskej práci pútavý úvod a výstižný záver

Pri písaní záverečnej práce by ste mali úvodu venovať mimoriadnu pozornosť.