Štúdium v zahraničí

Študenti, ktorí chcú študovať v Spojenom kráľovstve, môžu čoskoro požiadať o víza

Zahraniční študenti, ktorí v budúcom roku plánujú študovať v Spojenom kráľovstve, budú môcť od 5. októbra požiadať o víza novým spôsobom.

Ako sa stať študentom v USA? Dozviete sa na webinári Understand U.S. campus culture

Uvažujete o štúdiu v USA, ale neviete, ako získať štipendium alebo čo vás po prijatí na školu čaká? Prihláste sa na webinár, ktorý pripravilo EducationUSA Poradenské centrum v spolupráci s University of Northern Colorado.

Slovenskí študenti môžu do brexitu študovať v Spojenom kráľovstve

Študentom z Európskej únie, ktorí začnú študovať v nastávajúcom akademickom roku v Spojenom kráľovstve, zostanú poplatky a finančná pomoc na rovnakej úrovni ako doteraz. Bez ohľadu na to, kedy Spojené kráľovstvo opustí EÚ.

ANDREJ TOMIĆ: O Erasme v Porte, čo vidieť a čomu sa naopak vyhnúť?

Andrej Tomić navštívil v rámci výmenného študijného programu Erasmus Portugalsko. Svoj študijný pobyt nám priblížil v rozhovore.

Nadácia SPP podporí štúdium v zahraničí

Nadácia SPP už po jedenástykrát podporí študentov vysokých škôl, ktorí majú záujem získavať kvalitné vzdelanie v zahraničí. Do štipendijného programu Hlavička môžu svoje žiadosti zasielať do 11. apríla 2019.

SR prispieva k príprave dohovoru o vzájomnom uznávaní vysokoškolského štúdia

Výbor pre prípravu svetového Dohovoru UNESCO o uznávaní vysokoškolského vzdelávania absolvoval od 28. do 30. júna štvrté zasadnutie v sídle organizácie v Paríži. Slovensko po tretí raz zastupovala odborníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR zaoberajúca sa národným systémom kvalifikácií, kvalifikačným rámcom SR a problematikou overovania odbornej spôsobilosti pre inštitúcie, ktorým boli vydané oprávnenia na vykonávanie skúšok v zmysle zákona o celoživotnom vzdelávaní. TASR o tom informoval rezort...

ANNAMÁRIA BALLOVÁ: O študijnom pobyte v Turecku, vynikajúcich učiteľoch, pašovaní nadváhy aj o rozchode

O tureckých pedagógoch a štúdiu turizmu na turecký spôsob, ale aj o návode, ako zadarmo preniesť batožinu nad hmotnosntým limitom, sme sa porozprávali so Slovenkou, ktorá si na štyri mesiace odskočila zo štúdií v Českej republike. V tureckom Çanakkale strávila letný semester cez program ERAZMUS.

Miroslava študuje v Indonézii tradičnú medicínu: Až tu som sa naučila skutočne spomaliť

O zvykaní si na horúce podnebie a zahaľovaní sa, ale aj o výuke miešania tzv. jamu nápojov, učiteľovi indonézštiny a mnohom inom prezradila v rozhovore slovenská študentka študujúca v Indonézii.