Sebarozvoj a motivácia

Prečo sú prestávky dôležité, keď sa učíte?

Možno by ste sa chceli učenia rýchlo zbaviť a tak sa snažíte bez prestávky zvládnuť toho čo najviac. Pravidelné prestávky pri učení vám ale pomôžu učiť sa efektívnejšie.

Ľahko sa rozptýlite? Vyskúšajte stratégie, ktoré vám pomôžu lepšie sa sústrediť

V dnešnej dobe je náročné nenechať sa rozptýliť. Niekto sa dokáže sústrediť lepšie, niekto má s tým problémy. Pozrime sa na niekoľko spôsobov, ktoré vám v procese sústredenia môžu pomôcť.

Ako urobiť na pohovore dobrý prvý dojem? Týchto 7 nepriestrelných rád vám zaručene pomôže!

Vedeli ste, že prvý dojem si o vás druhá strana urobí do siedmich sekúnd? Väčšinu z neho tvorí reč nášho tela a tón hlasu, iba 7 % je „obsah“ našich slov.

12 tipov na úspešné zvládnutie skúškového

Skúškové obdobie je časom, ktorý potrápi mnoho študentov. Ako ho zvládnuť lepšie?

Robte týchto 10 vecí a dosiahnete úspech

Medzi veci, ktoré najviac bránia v dosiahnutí toho, čo chcete, patria strach, neistota a motivácia. Čo robiť, aby ste dokázali prekonať týchto nepriateľov a dobre sa naštartovali tak, aby ste dosiahli úspech v štúdiu alebo v práci?

Nemôžete sa sústrediť na učenie? Vyskúšajte techniky, ktoré vám pomôžu s motiváciou a naštartujú vašu vôľu učiť sa

Určite to poznáte. Dlhšiu dobu nosíte v sebe túžbu niečo sa naučiť, už vám chýba iba krôčik k tomu, aby ste začali, ale niečo vás ešte stále brzdí.Namiesto učenia napríklad len bezcieľne surfujete na internete. Chcete to zmeniť? Skúste začať používať niektoré z nasledujúcich stratégií.

Jednoduché nápady, ktoré pomáhajú naštartovať kariéru

Dnes už nestačí skončiť školu, nájsť si zamestnanie a takto zotrvať niekoľko rokov. Ak človek zaspí na vavrínoch a neposúva sa ďalej, veľmi často sa stáva, že ho predbehne niekto ďalší. Ak chcete získať lepšie pracovné príležitosti alebo vyšší plat, mali by ste neustále študovať a získavať nové skúsenosti.

Ako sa pripraviť na nový vzťah?

Nie každý túži po vzťahu. Najmä vtedy, ak prežil niekoľko sklamaní a partnerských kríz. A nie každý, kto po vzťahu túži, je naň aj pripravený. Dôležitým predpokladom pripravenosti na vzťah je určitá emocionálna zrelosť.