Sebarozvoj a motivácia

13 kľúčových zručností potrebných pre súkromný i profesijný život

V súčasnosti nestačí mať len akademické vedomosti. Aby človek prežil šťastný a plnohodnotný život, mal by mať osvojených aj niekoľko zručností, ktoré mu pomôžu prežívať rôzne situácie, s ktorými sa môže denne stretnúť.

10 tipov, vďaka ktorým budete stále kreatívni

Naučiť sa, ako byť tvorivý v každej chvíli života, vôbec nie je na škodu. Kreativita totiž pomáha pri riešení problémov, pomáha nám produktovať nové nápady, poskytuje motiváciu, pomáha pri učení a tiež v práci. Výskumy tiež naznačujú, že keď zapojíte do života viac kreativity, zažijete väčšiu pohodu a šťastie.

Prečo sú prestávky dôležité, keď sa učíte?

Možno by ste sa chceli učenia rýchlo zbaviť a tak sa snažíte bez prestávky zvládnuť toho čo najviac. Pravidelné prestávky pri učení vám ale pomôžu učiť sa efektívnejšie.

Ľahko sa rozptýlite? Vyskúšajte stratégie, ktoré vám pomôžu lepšie sa sústrediť

V dnešnej dobe je náročné nenechať sa rozptýliť. Niekto sa dokáže sústrediť lepšie, niekto má s tým problémy. Pozrime sa na niekoľko spôsobov, ktoré vám v procese sústredenia môžu pomôcť.

Ako urobiť na pohovore dobrý prvý dojem? Týchto 7 nepriestrelných rád vám zaručene pomôže!

Vedeli ste, že prvý dojem si o vás druhá strana urobí do siedmich sekúnd? Väčšinu z neho tvorí reč nášho tela a tón hlasu, iba 7 % je „obsah“ našich slov.

12 tipov na úspešné zvládnutie skúškového

Skúškové obdobie je časom, ktorý potrápi mnoho študentov. Ako ho zvládnuť lepšie?

Robte týchto 10 vecí a dosiahnete úspech

Medzi veci, ktoré najviac bránia v dosiahnutí toho, čo chcete, patria strach, neistota a motivácia. Čo robiť, aby ste dokázali prekonať týchto nepriateľov a dobre sa naštartovali tak, aby ste dosiahli úspech v štúdiu alebo v práci?

Nemôžete sa sústrediť na učenie? Vyskúšajte techniky, ktoré vám pomôžu s motiváciou a naštartujú vašu vôľu učiť sa

Určite to poznáte. Dlhšiu dobu nosíte v sebe túžbu niečo sa naučiť, už vám chýba iba krôčik k tomu, aby ste začali, ale niečo vás ešte stále brzdí.Namiesto učenia napríklad len bezcieľne surfujete na internete. Chcete to zmeniť? Skúste začať používať niektoré z nasledujúcich stratégií.