Kariéra

Jednoduché nápady, ktoré pomáhajú naštartovať kariéru

Dnes už nestačí skončiť školu, nájsť si zamestnanie a takto zotrvať niekoľko rokov. Ak človek zaspí na vavrínoch a neposúva sa ďalej, veľmi často sa stáva, že ho predbehne niekto ďalší. Ak chcete získať lepšie pracovné príležitosti alebo vyšší plat, mali by ste neustále študovať a získavať nové skúsenosti.

Podľa akých kritérií si nájsť prácu snov?

Práca snov nie je taká, kde zarobíte najviac peňazí. Čo hovoria výskumy o dokonalej práci, akú ľudia hľadajú a s ktorou sú v živote spokojní?

Dobrovoľnícke ponuky pre študentov doma i v zahraničí

Ak nepotrebujete počas voľných dní či leta nutne peniaze, môžete sa zapojiť do najrôznejších dobrovoľníckych aktivít. Okrem toho, že niekomu pomôžete, aj takéto aktivity obohatia váš život či CV. Pozrite si, kde takéto ponuky môžete nájsť.

6 tipov, ako si vylepšiť svoj životopis

Prvým kontaktom zamestnávateľa s potenciálnym zamestnancom je životopis. Ako si ho môžete vylepšiť tak, aby vám potenciálny zamestnávateľ venoval viac ako len pár sekúnd?

Schopnosti a vlastnosti, ktoré vám môžu pomôcť v práci i v bežnom živote

Aby ste sa stali dobrými pracovníkmi a dobrými kolegami, nestačí len odborné vzdelanie. V tomto svete, ktorý má aj prívlastok, že je to svet, v ktorom vládne kríza hodnôt, na každom pracovisku radi privítajú ľudí, ktorí okrem odborného vzdelania si prinášajú so sebou bonus v podobe určitých vlastností a schopností. Ktoré z nich z vás urobia obľúbených kolegov?

Mladým ľuďom, ktorých do programu Teach for Slovakia vyberú, sa zmení život. Získajú rozvojový program, ktorý by si nedokázali kúpiť

Leo Graham-Dullaert prišiel z Británie na Slovensko pomôcť organizácii Teach for Slovakia nájsť mladých ľudí, ktorí majú obrovský potenciál a pomôžu o pár rokov meniť Slovensko.

Prezident Kiska a biznis lídri študentom: Buďte zodpovednými a meňte Slovensko!

Úspešní biznismeni na čele s prezidentom SR Andrejom Kiskom, počas Night of Chances Business 2016, vyslali študentom jasný odkaz: staňte sa zodpovednými biznis lídrami a meňte Slovensko.

Zamestnania, vďaka ktorým môžete precestovať svet

Okrem tradičných zamestnaní existuje dnes množstvo nových zamestnaní, vďaka ktorým môžete cestovať po celom svete. Ktoré to sú?