Partnerské vzťahy

Ako sa pripraviť na nový vzťah?

Nie každý túži po vzťahu. Najmä vtedy, ak prežil niekoľko sklamaní a partnerských kríz. A nie každý, kto po vzťahu túži, je naň aj pripravený. Dôležitým predpokladom pripravenosti na vzťah je určitá emocionálna zrelosť.

Otázky, ktoré vám pomôžu zaľúbiť sa

Kvalita našich vzťahov je najväčším predpokladom šťastného života a tiež zdravia, a preto je veľmi dôležité vybrať si toho najlepšieho partnera do života. Pomôcť vám môže aj 36 nasledujúcich otázok.

Ako sa bezbolestne „odmilovať"?

Človek sa niekedy zamiluje veľmi rýchlo. V podstate ani nevie ako. Ale čo robiť v prípade, keď cítite, že vzťah nie je úplne v poriadku a vy viete, že sa musíte od určitej osoby odpútať?

Aj vďaka prvej spoločnej dovolenke sa môžete viac spoznať

Dlhšia spoločná dovolenka je zásobárňou skúseností, zážitkov a spomienok, z ktorých sa môže človek poučiť. Dovolenka odhalí človeka takmer v celej jeho podstate a ukáže, či sa vie poučiť, priznať si chybu, či ho nejaké veci mrzia.

Čo majú spoločné príťažliví ľudia?

Tajomstvom príťažlivosti sa zaoberajú nielen psychológovia, ale aj bežní ľudia. I keď výsledky výskumov sú rôzne, jedno je isté. Pekná tvár nestačí. Človek, ktorý pôsobí na iných príťažlivo, musí mať určité vlastnosti, ktoré na iných pôsobia dobre. Ktoré to sú?

Prečo sa ľudia rozchádzajú? Psychológ Jed Diamond našiel odpoveď

Uznávaný psychológ Jed Diamond po 40 rokoch klinického výskumu dospel k záveru, že väčšina ľudí dokáže nájsť lásku svojho života. Problém však je udržanie vzťahu. Tvrdí, že vzťah má päť fáz, no väčšina párov sa dostane len po tretiu, kedy sa celá snaha skončí.

Čo pocítite, keď stretnete skutočnú lásku?

Keď v živote stretnete toho pravého, sami pocítite, že robíte veci inak ako predtým. Čo najčastejšie o ľuďoch prezradí, že to myslia naozaj vážne a cítia sa s novým partnerom úplne jedinečne?

Máte medzi 20-30 a myslíte, že máte na kariéru, manželstvo či deti čas? Nemáte!

Klinická psychologička Mag Jay hovorí o tom, že vek medzi 20-30 rokom života je najrozhodujúcejším obdobím pre dospelosť človeka. Vyzýva mladých, aby nepremárnili svoje najzásadnejšie roky čakaním na „ozajstný život“.