Študenti a cestovanie

Slovák z Martina študuje na Sumatre: Po príchode na Sumatru som bol v šoku, ale časom sa dá zvyknúť na všetko

DÁVID MARKO z Martina získal štipendium na štúdium na Sumatre. Rozpráva o svojich zážitkoch a o tom, ako je svet v Indonézii doslova kultúrnym šokom.

Nechcel presedieť roky v tej istej kancelárii. Dnes sprevádza ľudí po divokej Afrike

Keď František Kekely ukončil bakalára na vysokej škole, rozhodol sa zmeniť svoj život. Vzdať sa práce reportéra vo veľkom slovenskom médiu a požiadal o prácu turistického sprievodcu. Netušil však, že sa dostane až do ďalekej, a tak nádhernej, Afriky.

10 dôvodov prečo cestovať, kým sme mladí

Mnoho ľudí odkladá svoje cestovateľské plány na neskôr. Prečo je lepšie cestovať teraz ako tieto hodnotné skúsenosti a krásne zážitky neustále odkladať?

Byť plavčíkom v USA je pre študentov v lete vynikajúca voľba

Letné brigády v zahraničí v súčasnosti využíva čoraz väčšie množstvo študentov. Tí majú na výber z rôznych možností, no stále viac si ich vyberá práve pozíciu plavčíka, prostredníctvom ktorej môžu vycestovať do vzdialenej Ameriky a zbierať množstvo skúseností a zážitkov.

Zamestnania, vďaka ktorým môžete precestovať svet

Okrem tradičných zamestnaní existuje dnes množstvo nových zamestnaní, vďaka ktorým môžete cestovať po celom svete. Ktoré to sú?

Štúdium na univerzite vo Švédsku: Študenti tu nestrácajú čas bifľovaním zastaralej teórie, pripravujú ich na realitu

Dominika Lacková je Slovenka, ktorá sa dostala cez Erasmus do jednej z najprestížnejších škôl vo Švédsku. Aké boli jej dojmy a čo jej táto skúsenosť dala?

Cestovateľ vymyslel tričko, s ktorým precestujete svet aj keď nehovoríte žiadnym cudzím jazykom

Kreatívne tričko, s ktorým vaše cestovanie môže byť ďaleko pohodovejšie.

Tomáš Lorinčík: Štúdium v Barcelone bol zážitok. Lepšia organizácia štúdia, prednášajúci odborníci z praxe a viac kreativity pre študentov

Tomáš Lorinčík je študentom vysokej školy a nedávno využil možnosť vycestovať za vzdelávaním do Španielska. O svojich zážitkoch a skúsenostiach so štúdiom v zahraničí nám porozprával viac.