Sociálne siete

Ako pomôcť deťom, aby namiesto úzkosti prežívali šťastie?

Najnovšie štúdie opakovane potvrdzujú nárast depresií a úzkostí u deti a mladých ľudí. Jedným z dôvodov je vplyv sociálnych sietí, kde trávia hodiny svojho voľného času. Ako môžeme pomôcť deťom a tínedžerom, aby prežívali šťastie namiesto úzkosti? O tom sme sa rozprávali s psychológom a happytariánom Alešom Bednaříkom.

Je moje dieťa závislé na sociálnych sieťach?

Dnešná generácia mladých ľudí je na sociálnych sieťach prítomná takmer nepretržite. Vytvárajú si tak priateľstvá i romantické vzťahy. Kedy už komunikácia cez sociálne siete prekračuje zdravé hranice? Kedy možno hovoriť o závislosti? O tom sme sa rozprávali v novej epizóde Klubu rodičov s psychológom a vysokoškolským pedagógom doc. Jurajom Holdošom, PhD. 

Je vaše dieťa závislé na sociálnych sieťach?

Kedy je online komunikácia pre dieťa už škodlivá? Čo možno považovať naopak za prirodzené pre dnešnú generáciu mladých ľudí a nemusíme mať obavy? O tom nám porozprával v relácii Klub rodičov psychológ a vysokoškolský pedagóg doc. Juraj Holdoš, PhD.

Americkí psychológovia po prvý raz vydali odporúčania, ako by dospievajúci mali používať sociálne médiá

Dnes už väčšina dospievajúcich detí vo vyspelých krajinách využíva sociálne siete. Odborníci však upozorňujú na ich stále nedostatočnú prípravu pred týmto závažným krokom.

Všetko, čo rodič potrebuje vedieť o TikTok-u

Poznáte TikTok? Ak nie, a vaše deti ho denne používajú, mali by ste sa o ňom dozvedieť viac.

Nevhodnému obsahu na internete sa deti a tínedžeri nedokážu vyhnúť. S čím sa bežne stretávajú?

Deti sa dostávajú na internet bez dozoru rodičov čoraz skôr. Virtuálny svet je ale plný rôznych nástrah. S čím sa deti bežne na internete stretávajú a aký dopad to môže mať na ich vývin? Vypočujte si novú epizódu Klubu rodičov s psychologičkou Evou Švecovou.

Ako škodlivý obsah na internete môže ubližovať deťom a tínedžerom?

Pred čím by sme mali deti a tínedžerov chrániť na internete a čo my, rodičia, môžeme urobiť? O tom sa v dnešnej epizóde relácie Klub rodičov porozprávame s psychologičkou Evou Švecovou z IPčka - internetovej poradne pre mladých.

Nepodceňujte výzvy na sociálnych sieťach pre deti a dospievajúcich. Ich nebezpečenstvo môže byť vysoké

Deti na celom svete sa zúčastňujú rôznych internetových výziev. Niektoré, aby zapôsobili na svojich priateľov, iné s nádejou, že ich videá sa stanú virálnymi o ony známymi. Ich následky ale môžu byť tragické.