Šikana

Takmer každý šiesty žiak bol pred pandémiou obeťou šikanovania, zistila školská inšpekcia

Takmer každý šiesty žiak bol pred pandémiou obeťou šikanovania. Vyplýva to zo zistení Štátnej školskej inšpekcie (ŠŠI). Z nich ďalej vychádza, že viac ako tretina žiakov bola jeden alebo viackrát svedkom šikanovania.

SKU: Sociálno-patologické javy sú vo veľkom prítomné naprieč celou spoločnosťou

Sociálno-patologické javy sú vo veľkom prítomné naprieč celou spoločnosťou a neobchádza to ani školy. Tieto javy sú však primárne výsledkom vzťahov dospelých, ich kultúry komunikácie a nespolupráce.

Akčný plán riešenia šikanovania je zameraný na elimináciu budúcich rizík

Akčný plán riešenia šikanovania v školách je zameraný na elimináciu budúcich rizík a možnosti ich prevencie v školách a školských zariadeniach.

Psychologička Petra Arslan Šinková: Rastie nám počet detí, ktoré sú šikanované v škole a online

Do Klubu rodičov prijala pozvanie detská psychologička Petra Arslan Šinková, ambasádorka projektu Odpíšeme ti, ktorý pomáha obetiam šikanovania.

Šikanovanie medzi deťmi (ROZHOVOR so psychologičkou)

Ako rozpoznať šikanované dieťa? A ako môžete v prípade šikany reagovať? Aj na tieto otázky odpovedala detská psychologička Petra Arslan Šinková z projektu Nadácie Markíza Odpíšeme ti.

Pozrite si seriál #martyisdead o odvrátenej strane internetu, v ktorej žijú mnohé dospievajúce deti

Český internetový seriál Marty Is Dead získal ako prvé české dielo vôbec medzinárodnú televíznu cenu Emmy. Ústrednou témou príbehu je internetová šikana a kybergrooming.

Svet si dnes pripomína dôležitosť boja proti šikanovaniu na školách

Práve školská šikana bola hlavnou témou medzinárodnej online konferencie pod taktovkou francúzskeho ministerstva školstva, mládeže a športu.

Rezort školstva bojuje proti šikane detí, na stole je aj téma šikany učiteľov

Cieľom projektu je byť oporou pre obete šikany, ktoré sa častokrát nevedia, alebo nemajú na koho obrátiť.