Financie v školstve

OĽaNO-NOVA: Žiada P. Plavčana, aby pri športe nepodporoval oligarchov, ale deti

Na výstavbu a rekonštrukcie športovej infraštruktúry národného významu by malo ísť 32 miliónov eur. Väčšina prostriedkov sa má rozdeliť športovým zväzom na podporu menších projektov jednotlivých klubov, ale dotácie pôjdu aj na tri veľké projekty.

Podľa prieskumu investujú firmy na Slovensku v záujme pomoci druhým najviac do vzdelávania

Už po druhýkrát analyzovala Nadácia Pontis, kam prúdia filantropické investície firiem na Slovensku. Do čoho najviac investujú v snahe o zlepšovanie krajiny veľkí hráči na trhu?

Ministerstvo podporí vzdelávanie v nedostatkových odboroch

S cieľom podporiť vzdelávanie v študijných a učebných odboroch stredných škôl s nedostatočným počtom absolventov pre potreby trhu práce zverejnilo ministerstvo školstva výzvu na podávanie takto zameraných rozvojových projektov.

Z. ZIMENOVÁ: Systémovému financovaniu asistentov učiteľov bráni Kažimírov rezort

Vyše dvetisíc občanov sa minulý mesiac podpísalo pod hromadnú pripomienku verejnosti, v ktorej žiadali, aby boli financie na asistentov učiteľa nárokovateľné zo zákona a uhrádzané školám v plnej výške podľa skutočných potrieb.

Najbohatší ľudia sveta investujú do vzdelávania obrovské milióny. Vedia, že je dôležité

Najbohatší ľudia sveta často investujú závratné sumy do vzdelávania, či už vo vlastnej krajine alebo po celom svete. Hnacím motorom ich úsilia je najmä snaha o lepšiu budúcnosť.

Všetky mimoriadne nadané deti dostanú v Česku finančnú podporu

Od nového školského roka sa budú mať v Českej republike nadané deti lepšie. Podľa najnovších zmien budú mať všetky nárok na finančný príspevok zameraný na rozvoj ich talentu.

Živá reťaz rodičov, učiteľov a študentov v Bratislave ( FOTOGRAFIE)

Pozrite si atmosféru z dnešnej živej reťaze pred Úradom vlády v Bratislave.

Na lyžiarske výcviky pôjde vďaka podpore štátu viac detí

Počet detí, ktoré si môžu dovoliť absolvovať lyžiarsky výcvik vzrástol. Vláda na tento účel vyčlenila viac ako 14 mil. eur.