Ministerstvo podporí vzdelávanie v nedostatkových odboroch

  Foto: Shutterstock

Bratislava 11. apríla (TASR) - S cieľom podporiť vzdelávanie v študijných a učebných odboroch stredných škôl s nedostatočným počtom absolventov pre potreby trhu práce zverejnilo ministerstvo školstva výzvu na podávanie takto zameraných rozvojových projektov. Na výzvu bolo v tomto roku vyčlenených 20.500 eur.
"Žiadateľom môže byť zriaďovateľ strednej odbornej školy a zriaďovateľ strednej odbornej školy pre žiakov so zdravotným znevýhodnením," uvádza ministerstvo. Výzva na podanie žiadosti bola na webovej stránke ministerstva zverejnená 10. apríla, pričom žiadosti je možné posielať do 5. mája.
Rezort školstva zverejnil aktualizovaný zoznam študijných odborov a učebných odborov s nedostatočným počtom absolventov pre potreby trhu práce vo februári tohto roku. Obsahuje viac ako 40 odborov. Patria medzi nich napríklad mechanik opravár – koľajové vozidlá, elektromechanik – telekomunikačná technika, operátor sklárskej výroby – obsluha sklárskych automatov, chemická informatika, biochemik – výroba piva a sladu, polygraf – grafik, kamenár či diplomovaná všeobecná sestra.
Podrobné informácie o výzve sú zverejnené na stránke ministerstva školstva.

Čítajte viac o téme: Financie v školstve
Zdieľať na facebooku