Adopcia detí

Kedy a ako dieťaťu povedať, že je adoptované?

Adopcia je závažným krokom v živote rodiny i dieťaťa, ktoré si pár plánuje osvojiť. 

Príbeh adopcie: Alica ako z krajiny zázrakov

Pre adopciu sa najčastejšie rozhodujú páry, ktoré nemôžu splodiť svoje biologické deti. Obyčajne si zažijú veľa bolesti, sklamania a smútku, kým sa rozhodnú pre prijatie dieťaťa, ktoré sa nenarodilo im.

Dana Žilinčíková: Žiadne dieťa nie je pripravené prísť na svet do samoty

DANA ŽILINČÍKOVÁ je sociálna a psychoterapeutická poradkyňa a v Banskej Bystrici vedie Centrum Návrat. Vďaka tejto práci sa už takmer 20 rokov vo svojej praxi stretáva so smutnými príbehmi detí, ktoré sa narodili opustené. Rozprávali sme sa o tom, aký je príchod na svet, ak dieťa necíti matkine objatie a prichádza do samoty a o novom projekte Dominika pre Kukulíka, ktorý by mal zabezpečiť každému takémuto dieťaťu v nemocnici náhradná...

Profesionálna mama: Dávame opusteným deťom lásku v období, keď im ju nemôže dať nikto iný

Medzi nami je kopec opustených detí, ktoré všetky túžia niekam patriť. Túžia po láske, teplej náruči, pohladení, vľúdnom slove. Mame a otcovi, ktorí tu budú len pre nich. Mária Vokál je profesionálna mama, ktorá sa so svojou rodinou snaží pomáhať opusteným deťom. Je dávať lásku najkrajšie povolanie? Aj o tom sme sa spoločne rozprávali s náhradnou mamou Máriou.