IT

Do Bratislavy prichádza výnimočný meetup ajťáčiek

Po veľkom úspechu pilotného podujatia v Košiciach, kde sa všetky lístky vypredali raketovou rýchlosťou, zavíta v piatok, 8. Júna, 2018, podujatie Frida Talks Tech aj do Bratislavy.

Women tester academy: Mamičky na materskej, právničky i marketingové špecialistiky sú ženy, ktoré sa rozhodli, že ich IT odbor môže živiť

Mnoho žien si nevybralo práve školu, ktorá ich dnes baví a k IT si našli cestu až teraz. Do Women tester academy vybrali 12 žien, ktoré sa bezplatne budú vzdelávať v téme softvérového testingu.

Na Slovensku vzniká nová platforma praktického vzdelávania pre digitálny biznis

Butterfly Effect má za 5 mesiacov pripraviť mladých ľudí na úspešný digitálny biznis.

Slováci si môžu otestovať svoje IT zručnosti a získať certifikát k životopisu

Možnosť overiť si svoje počítačové zručnosti, vedomosti o internete a sociálnych sieťach či online marketingu si môžu záujemcovia v rámci šiesteho ročníka IT Fitness testu, ktorý prebieha oddnes do konca júna. Získajú certifikát.

Svetové dni bez mobilu a smartfónu majú 17 rokov

Francúzsky spisovateľ Phil Marso pripravil 40 otázok s cieľom spustiť diskusiu o používaní mobilných telefónov a smartfónov. V roku 2017 je v dňoch 6.-8. februára z Marsoovej iniciatívy pripravený 17. ročník Svetových dní bez mobilného telefónu.

Extrapolácie 2016: Podujatie, kde sa dozviete všetko o histórii i budúcnosti IT na Slovensku

Extrapolácie 2016 je názov podujatia, počas ktorého sa konajú mnohé zaujímavé aktivity v oblasti IT pre verejnosť v období od 25. 9. do 31. 10. 2016.

Najlepší front-end developer na Slovensku pochádza zo Stropkova

Na Slovensku mala premiéru svetová programátorská súťaž Code in the dark.

Gates, Zuckerberg, ale aj slovenské osobnosti, dnes vyzývajú školákov k programovaniu

Celosvetová iniciatíva Hour of Code – Hodina kódu, ktorú podporujú osobnosti ako Bill Gates, Mark Zuckerberg či Barack Obama, odštartovala aj tento rok.