Technológie

Inteligentné hodinky používajte rozumne. Okrem pozitív, ktoré ponúkajú, vám môžu aj škodiť

Hovorí sa, že najlepšia je zlatá stredná cesta. Toto platí aj v prípade inteligentných hodiniek. Ich používanie môže viesť k problémom.

Četujete si denne s partnerom? Aj takto to ovplyvňuje váš vzťah

Rozmýšľali ste však niekedy nad tým, aký môže mať samotné četovanie dopad na medziľudské vzťahy? Nie vždy je všetko iba o výhodách a pozitívnych stránkach.

Doprajte si digitálny detox! Ako na to?

Máte pričasto v ruke mobil? Prezeráte sociálne siete? Neviete si predstaviť víkendy bez pracovných e-mailov? Možno by ste mali povedať A DOSŤ!

Nomofóbia - závislosť na mobilnom telefóne: Ako sa prejavuje?

Mobilné telefóny sa už stali neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Nezmenili len spôsob našej komunikácie, ale zásadne ovplyvnili celý náš život. Mnohí ľudia dávajú svojim mobilným telefónom oveľa väčší význam, ako by v skutočnosti v ich životoch mali mať.

Neurológ Stránský: Ľuďom klesá IQ, nevedia riešiť problémy a stávajú sa otrokmi technológií

Nadmerné používanie technológií nám negatívne mení mozog, hovorí uznávaný český neurológ Martin Jan Stránský. Kde vidí najväčšie problémy súčasného človeka a ako v tomto digitálnom svete vychovávať deti?

Vieme ešte žiť aj život offline?

Potláčanie reálneho života na úkor toho virtuálneho nie je dobrým trendom. Harald Welzer, nemecký sociálny psychológ a sociológ vo svojej knihe Die smarten Diktatur venuje aj tomuto fenoménu.

Žijeme virtuálne životy

Sociálne siete sú super vecička, ale majú aj svoje ALE.

Fotograf vymazal ľuďom z rúk smarfóny

Ako by to vyzeralo, ak by nám z rúk zmizli smartfóny? Túto situáciu si aspoň fiktívne zachytil na svojich fotografiách americký fotograf Eric Pickersgill.