Zážitkové učenie s Kozmixom deti motivuje k učeniu

Zuzana Gránska
Sponzorovaný článok
Deti a pani učiteľky zo Základnej školy na Škultétyho 1 v Nitre na zážitkovom vyučovaní vo vzdelávacom centre v Bratislave.
Deti a pani učiteľky zo Základnej školy na Škultétyho 1 v Nitre na zážitkovom vyučovaní vo vzdelávacom centre v Bratislave. / Foto: Zuzana Granska

Deň detí oslávili štvrtáci z nitrianskej základnej školy zážitkovým učením s mimozemšťanom Kozmixom. Pozrite sa, ako vyzerá skutočná škola hrou.

 

Ako vyzerá zážitkové učenie?

Spojiť príjemné s užitočným sa rozhodli aj deti zo Základnej školy na Škultétyho ulici 1 v Nitre. Spolu s pani učiteľkami si užili dopoludnie výletom za mimozemšťanom Kozmixom do vzdelávacieho centra EDULAB v Bratislave. Strávili s ním hravé vyučovanie v moderných priestoroch vzdelávacieho centra a zopakovali si kopec dôležitých informácií, ktoré sa počas roka vo svojich triedach naučili.

 

Foto: Zuzana Gránska

 

Vyberte si zo 4 tém

Deti z nitrianskej základnej školy si vybrali na svoju návštevu environmentálnu tému. Všetky aktivity sa preto zameriavali na ochranu životného prostredia, recykláciu či budúcnosť našej planéty. S projektom Misia modrá planéta sa mohli mnohé deti stretnúť v priebehu školského roka aj na vyučovaní vo svojich triedach. Prostredníctvom rôznych úloh si mali možnosť tieto témy opäť priblížiť, niečo nové sa naučiť alebo si zopakovať dôležité vedomosti.

Okrem environmentálnej problematiky sa môžete s Kozmixom zamerať aj na matematiku, slovenčinu alebo finančnú gramotnosť. Zistíte, že ani tieto témy nemusia byť pre deti strašiakom, ak sú podané atraktívnym spôsobom. Vyberte deťom vo vašej triede z ponuky 4 tém takú, ktorá ich najviac zaujíma a celé vyučovanie sa bude niesť v duchu vybranej témy.

 

 

Ako bude učenie prebiehať?

Štvrtáci z Nitry na svojej hodine Misia modrá planéta zažili okrem učenia aj veľa zábavy. Vo vzdelávacom centre sa im venoval tím vyškolených pedagógov a všetky vzdelávacie aktivity absolvovali v tímoch hravou formou.

„Práve hravá forma učenia je niečo, čo deti motivuje. Vďaka zážitku z hry si zapamätajú z problematiky omnoho viac a ich vedomosti sú pevnejšie,“ vysvetľuje Lucia Kandráčová z tímu organizácie EDULAB, prečo je dobré kombinovať klasické vyučovanie so zážitkovou formou.

Po úvodnom zoznámení  a niekoľkých spoločných úlohách deti rozdelili na 4 skupiny. A keďže boli deti na návšteve u samotného mimozemšťana Kozmixa, ani to neprebehlo len tak hocijako. Každý bol zaradený do tímu podľa špeciálnej skenerovej identifikácie jeho sietnice. Na štyroch stanovištiach sa potom deti venovali odlišným úlohám.

 

Foto: Zuzana Gránska

 

Svoje vedomosti si otestovali napríklad pomocou pracovných listov, kde bolo ich úlohou nájsť odpoveď na otázku, aký dôležitý symbol sa v nich skrýva.

 

Foto: Zuzana Gránska

 

Ďalšou z úloh bolo oživenie problematiky triedenia odpadu, na ktoré využili mini odpadkové koše, kartičky s rôznymi predmetmi a testovali, či správne identifikujú materiál, z ktorého sú vyrobené.

 

Foto: Zuzana Gránska

 

Keďže Kozmix je úzko spätý aj s modernými technológiami, ktoré majú deti veľmi rady, vo vzdelávacom centre EDULAB nechýbali ani enviro úlohy v počítačovom kútiku či na X-Boxe.

 

Foto: Zuzana Gránska

 

Darček si odnesie každý

Zakúpená zážitková vyučovacia hodina trvá 60 – 90 minút. Okrem nej si odnesie darčekovú tašku plnú prekvapení každý učiteľ i samotní žiaci.

 

Foto: Zuzana Gránska

 

Učiteľ navyše získa 3-mesačný bezplatný prístup na portál Kozmix.sk.

 

Zdieľať na facebooku