http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

Open Education Database zverejnila rebríček TOP online vysokých škôl

Zuzana Gránska
Autor článku

  

Pennsylvania State University, Savannah College of Art and Design, University of Minnesota-Twin Cities a mnoho ďalších vysokých škôl sa dostalo podľa rebríčka Open Education Database (OEDb) 2013 medzi  TOP online vysoké školy.

 

OEDb je organizácia zhromažďujúca čo najvhodnejšie a najcennejšie možnosti akreditovaného online štúdia pre dosiahnutie akademických a kariérnych cieľov  študentov. Každoročne vytvára a publikuje rebríček týchto štúdií. 

Rebríček zahŕňa najlepšie študijné programy v 11 najpopulárnejších oblastiach štúdia.  Patrí sem napríklad umenie a dizajn, komunikácia, obchod, matematika alebo IT zameranie.

Tento rok OEDb preskúmalo viac ako 3000 inštitúcií vyššieho vzdelávania s viac ako jedným online programom vo vybraných oblastiach štúdia a porovnalo ich podľa kritérií ako napr. náročnosti prijatia na školu, finančnej pomoci, ukončenia štúdia alebo uplatnenia absolventov na trhu práce.

Ďalšie školy, ktoré sa umiestnili v zozname tých najlepších, sú napríklad University of Delaware, University of Michigan, Findlay State University, Saint Mary-of-the-Woods College aleboUniversity of Denver.

Toto je po šiesty krát, čo súkromná organizácia zverejnila rebríček online vysokých škôl. Prvý bol zvrejnený v roku 2007, pričom bol vôbec prvý publikovaný v tejto oblasti vôbec. Celý rebríček  vysokých škôl si môžete prezrieť TU.

 

ZDROJ: OPEN EDUCATION DATABASE (http://oedb.org/ )

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: IT, MBA štúdium
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.