Čo robiť po strednej škole?

University of New York in Prag
Sponzorovaný článok
  Foto: UNYP

Snažíte sa zistiť, čo robiť v Českej republike po strednej škole? Kde získať svoje vysokoškolské vzdelanie? A čo je najdôležitejšie, ako si vybrať tú správnu školu? 

 

Mnohí mladí Česi majú záujem prísť študovať do Prahy, pretože organizácie pre vysokoškolské vzdelanie tu poskytujú väčšie možnosti študovať s medzinárodnými študentmi. V posledných rokoch sa hlavné mesto Čiech stalo atraktívnejším aj pre študentov, ktorí nie sú z Čiech. Česko ponúka všetkým študentom vynikajúce prostredie na život, dostupné životné náklady a liberálnu atmosféru. Rastúca atraktivita Prahy ako medzinárodnej študijnej destinácie je tiež spôsobená vysokou dostupnosťou univerzitných kurzov, ktoré sa študujú v angličtine, a to na úrovni bakalárske štúdium magisterské štúdium. Ako sa svet zmenšuje, blízke poznanie iných kultúr, postojov a správania vám pomôže pripraviť sa na rozmanitosť skutočného života.

 

Či už hľadáte vysokoškolské vzdelanie v angličtine alebo v češtine, vybrali sme tri najinformatívnejšie webové stránky, ktoré vás sprevádzajú na najlepších súkromných a verejných vysokých školách v Českej republike. Môžete ušetriť veľa času registráciou na niektorom z týchto portálov a najlepšie je, že uvidíte úplný zoznam špecializácií ponúkaných pražskými vysokými školami. Ak si nie ste úplne istí, kde sa vidíte profesionálne, môže byť užitočné prečítať si popisy programov, o ktorých ste predtým neuvažovali. Informácie Vám dajú potenciál urobiť dobre informované rozhodnutie, čo vám môže ušetriť čas a problémy pri zmene predmetov štúdia, alebo dokonca vysokých škôl, po prvom semestri. 

 

Tieto on-line portály vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorá pražská univerzita je pre vás najlepšia.  Môžete rýchlo vyhľadať vysoké školy podľa svojho záujmu a dozvedieť sa všetko o rôznych študijných možnostiach v Prahe, porovnať poplatky za školné a programové štruktúry a dozvedieť sa o akreditácie a službách pre študentov každej inštitúcie. 

 

1. Na vysokeskoly.cz si môžete pozrieť celý rad 220 organizácií ponúkajúcich vysokoškolské vzdelanie. Či už máte záujem o IT manažment alebo Anglický jazyka a literatúra, každá kategória má desiatky možností. Určite si pozrite ich blog, kde sú ich pravidelne aktualizované články, ktoré popisujú najnovšie udalosti a novinky z miestnych univerzít. 

 

2. Projekt Facult bola navrhnutá tak, aby pomohla študentom stredných škôl vybrať si tú správnu vysokú školu. Jednoducho vyberte oblasť a všetky potrebné informácie vám budú poskytnuté cez obrázky, texty a videá.

 

3. Confused.cz vám nakoniec dáva možnosť zúčastniť sa prednášok na niekoľkých vysokých školách na základe výsledkov špeciálne vyvinutého testu osobnosti. Tento test vám ukáže, ktoré študijné odbory sa vám najviac páčia a kde ich možno študovať. Po teste budete mať možnosť zúčastniť sa prednášok na troch rôznych univerzitách, ktoré ponúkajú programy, ktoré zodpovedajú vašim záujmom. Mohol by ste v budúcnosti byť Finančný analytik, Špecialista na celosvetové záležitosti alebo Neurovedec? Skúste to zistiť na Confused.cz!

Zdieľať na facebooku