Články: Pre študentov
O projekte

 

Čo robiť po strednej škole?

Sponzorovaný článok
Foto: UNYP
  Foto: UNYP
 

Snažíte sa zistiť, čo robiť v Českej republike po strednej škole? Kde získať svoje vysokoškolské vzdelanie? A čo je najdôležitejšie, ako si vybrať tú správnu školu? 

 

Mnohí mladí Česi majú záujem prísť študovať do Prahy, pretože organizácie pre vysokoškolské vzdelanie tu poskytujú väčšie možnosti študovať s medzinárodnými študentmi. V posledných rokoch sa hlavné mesto Čiech stalo atraktívnejším aj pre študentov, ktorí nie sú z Čiech. Česko ponúka všetkým študentom vynikajúce prostredie na život, dostupné životné náklady a liberálnu atmosféru. Rastúca atraktivita Prahy ako medzinárodnej študijnej destinácie je tiež spôsobená vysokou dostupnosťou univerzitných kurzov, ktoré sa študujú v angličtine, a to na úrovni bakalárske štúdium magisterské štúdium. Ako sa svet zmenšuje, blízke poznanie iných kultúr, postojov a správania vám pomôže pripraviť sa na rozmanitosť skutočného života.

 

Či už hľadáte vysokoškolské vzdelanie v angličtine alebo v češtine, vybrali sme tri najinformatívnejšie webové stránky, ktoré vás sprevádzajú na najlepších súkromných a verejných vysokých školách v Českej republike. Môžete ušetriť veľa času registráciou na niektorom z týchto portálov a najlepšie je, že uvidíte úplný zoznam špecializácií ponúkaných pražskými vysokými školami. Ak si nie ste úplne istí, kde sa vidíte profesionálne, môže byť užitočné prečítať si popisy programov, o ktorých ste predtým neuvažovali. Informácie Vám dajú potenciál urobiť dobre informované rozhodnutie, čo vám môže ušetriť čas a problémy pri zmene predmetov štúdia, alebo dokonca vysokých škôl, po prvom semestri. 

 

Tieto on-line portály vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorá pražská univerzita je pre vás najlepšia.  Môžete rýchlo vyhľadať vysoké školy podľa svojho záujmu a dozvedieť sa všetko o rôznych študijných možnostiach v Prahe, porovnať poplatky za školné a programové štruktúry a dozvedieť sa o akreditácie a službách pre študentov každej inštitúcie. 

 

1. Na vysokeskoly.cz si môžete pozrieť celý rad 220 organizácií ponúkajúcich vysokoškolské vzdelanie. Či už máte záujem o IT manažment alebo Anglický jazyka a literatúra, každá kategória má desiatky možností. Určite si pozrite ich blog, kde sú ich pravidelne aktualizované články, ktoré popisujú najnovšie udalosti a novinky z miestnych univerzít. 

 

2. Projekt Facult bola navrhnutá tak, aby pomohla študentom stredných škôl vybrať si tú správnu vysokú školu. Jednoducho vyberte oblasť a všetky potrebné informácie vám budú poskytnuté cez obrázky, texty a videá.

 

3. Confused.cz vám nakoniec dáva možnosť zúčastniť sa prednášok na niekoľkých vysokých školách na základe výsledkov špeciálne vyvinutého testu osobnosti. Tento test vám ukáže, ktoré študijné odbory sa vám najviac páčia a kde ich možno študovať. Po teste budete mať možnosť zúčastniť sa prednášok na troch rôznych univerzitách, ktoré ponúkajú programy, ktoré zodpovedajú vašim záujmom. Mohol by ste v budúcnosti byť Finančný analytik, Špecialista na celosvetové záležitosti alebo Neurovedec? Skúste to zistiť na Confused.cz!

Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.