IT

Girl's Day 2018 - veľké okno do IT sveta

Girl's Day sa celosvetovo koná každý rok štvrtý štvrtok v mesiaci. Tento rok to bude 26. apríla 2018 a my v AJ TY v IT už od Vianoc poctivo pracujeme na tom, aby bol tento deň už piaty krát na Slovensku super.

Prezident Andrej Kiska sa stretol s mladými IT odborníkmi z východného Slovenska

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska v rámci svojej návštevy Košíc prijal pozvanie do spoločnosti T–Systems Slovakia.

Začínajúce programátorky sa učili kódovať na Rails Girls Bratislava

Už po piaty krát sa konal bezplatný workshop pre dievčatá Rails Girls Bratislava, ktoré sa túžia stať programátorkami a zaujímajú sa o oblasť informačných technológií.

Staň sa osobnosťou internetu! Registrácia do súťaže Junior Internet práve začala

Blogeri, youtuberi, programátori webových stránok, vývojári mobilných aplikácií, grafickí dizajnéri, ale aj copywriteri a textári dostávajú šancu stať sa internetovou osobnosťou.

Nezostaň bez práce! Študuj to, čo dnes zamestnávatelia hľadajú

Absolventi technických odborov zameraných na IT dnes patria k najvyhľadávanejším na trhu práce. Ak chceš mať hneď po škole dobre platenú prácu aj ty, prihlás sa na štúdium duálneho programu spoločnosti T-Systems Slovakia. Zostáva ti už iba pár dní.

Girl´s Day 2016: Študentky po celom Slovensku navštívili IT firmy

Vo štvrtok 28. apríla 2016 sa Slovensko opätovne pridalo k celosvetovej iniciatíve na podporu žien v IT pod názvom Girl´s Day. Deň žien v informačno-komunikačných technológiách si pripomínajú ľudia vo viac ako 16 krajinách na celom svete.

Petra Kotuliaková: Žien by v IT malo byť viac. Majú na to

Mužská prevaha v sektore informačných technológií nie je výnimkou ani na Slovensku. Dievčatá síce majú záujem o štúdium v oblasti technických a prírodných vied, no záujem o programovanie a kódovanie však medzi ne až tak nepatrí.

Sociálne siete nie sú len zabijak času. Študentom môžu pomôcť pri štúdiu

Existuje viacero spôsobov, ako aj na sociálnych sieťach nájdete podporu na svoje vzdelávanie.