IT

Do Bratislavy prichádza výnimočný meetup ajťáčiek

Po veľkom úspechu pilotného podujatia v Košiciach, kde sa všetky lístky vypredali raketovou rýchlosťou, zavíta v piatok, 8. Júna, 2018, podujatie Frida Talks Tech aj do Bratislavy.

Girl's Day 2018 - veľké okno do IT sveta

Girl's Day sa celosvetovo koná každý rok štvrtý štvrtok v mesiaci. Tento rok to bude 26. apríla 2018 a my v AJ TY v IT už od Vianoc poctivo pracujeme na tom, aby bol tento deň už piaty krát na Slovensku super.

Akadémia programovania chce priblížiť IT dievčatám

Viac než 120 slovenských pedagógov sa minulý týždeň začalo vzdelávať, ako učiť informatiku hravou formou a priblížiť ju aj dievčatám.

Facebook a iné sociálne siete bude pre mladšie deti ako 16 rokov bez súhlasu rodiča neprístupný

Na sociálne siete a podobné služby sa budú môcť na Slovensku prihlásiť iba deti staršie ako 16 rokov. Vyplýva to z nového zákona o ochrane osobných údajov, ktorý v stredu schválil parlament. Slovensko tak využije hornú hranicu, ktorú predpokladá nariadenie Európskej únie. Nové pravidlá začnú platiť na budúci rok v máji.

Projekt IT - Akadémia má zlepšiť vzdelávanie v informatike a prírodných vedách

Na aktivitách národného projektu sa bude podieľať minimálne 300 základných škôl, 200 stredných škôl a päť univerzít.

Webové stránky škôl: Ako by mali vyzerať a čo im nesmie chýbať?

Bez webovej stránky sa dnes žiadna škola nezaobíde. Ako vytvoriť správny a funkčný web, ktorý sa bude páčiť a zároveň bude ponúkať to, čo je potrebné? Čo by mal obsahovať, aby tam našiel každý to svoje?

Women tester academy: Mamičky na materskej, právničky i marketingové špecialistiky sú ženy, ktoré sa rozhodli, že ich IT odbor môže živiť

Mnoho žien si nevybralo práve školu, ktorá ich dnes baví a k IT si našli cestu až teraz. Do Women tester academy vybrali 12 žien, ktoré sa bezplatne budú vzdelávať v téme softvérového testingu.

Prezident Andrej Kiska sa stretol s mladými IT odborníkmi z východného Slovenska

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska v rámci svojej návštevy Košíc prijal pozvanie do spoločnosti T–Systems Slovakia.