Vymyslite vedomostnú tému a vyhrajte s Vedomostnými ostrovmi poznávaciu cestu na Madagaskar!

Sponzorovaný článok
Súťaž Vedomostné ostrovy môže vašu triedu dostať na Madagaskar.
Súťaž Vedomostné ostrovy môže vašu triedu dostať na Madagaskar. / Foto: Nadácia Volkswagen

Nadácia Volkswagen Slovakia (Nadácia VW SK) spustila súťaž vo vytváraní vedomostných tém pre učiteľov, žiakov aj rodičov. Súťaž bude trvať do 30. apríla 2019. Na víťaza čaká špeciálna cena – poznávacia cesta za Lemurom-Emurom na Madagaskar! Ceny získavajú učitelia, žiaci aj najaktívnejšie školy!

 

Po úspešnom uvedení vzdelávacích kioskov na sto základných školách v minulom školskom roku, Nadácia VW SK v spolupráci s Agentúrou pre vzdelanie a vedu – SEA, pokračuje v podpore inovatívnych foriem vzdelávania. Vedomostné ostrovy spestrujú vyučovanie a prestávky množstvom interaktívnych vedomostných úloh z oblasti techniky, nemeckého jazyka, dopravnej výchovy, ekológie a fyziky.

 

Učitelia na ktorejkoľvek základnej škole na Slovensku so žiakmi a ich rodičmi majú teraz jedinečnú možnosť stať sa tvorcami digitálneho obsahu Vedomostných ostrovov. Môžu vytvoriť súťažný tím alebo viaceré tímy a do 30. apríla spracovať témy, ktoré ich zaujímajú a zatiaľ im v interaktívnych kioskoch chýbajú.

 

Súťažnú tému môžu zamerať na jednu z oblastí – technika, ekológia a fyzika alebo v nej môžu tieto oblasti skombinovať. Každá téma bude zároveň obsahovať spracovanie základnej slovnej zásoby v nemeckom jazyku. Vypracovať môžu úplne novú vlastnú tému alebo sa môžu inšpirovať ponukou tém na webovej stránke Vedomostných ostrovov. Na vkladanie tém im poslúži špeciálny online formulár.

  

Najlepšie spracované témy sa stanú súčasťou Vedomostných ostrovov a budú sa dať nájsť v kiosku aj na webovej stránke Vedomostných ostrovov. Hodnotiť sa bude zaujímavosť obsahu, spôsob spracovania a aktivita jednotlivých škôl. Na hodnotné ceny v súťaži sa môžu okrem členov tímu tešiť aj školy. Tie, z ktorých sa zapojí najviac súťažných tímov, vyhrajú interaktívny Vedomostný ostrov! Pre školy, ktoré ho získali minulý rok, sú pripravené iné zaujímavé ceny.

 

O úplnom víťazovi súťaže, ktorý vytvorí naj vedomostnú tému, môžete rozhodnúť online hlasovaním na stránke Vedomostných ostrovov od 15. do 31. mája. Autor témy s najväčším počtom hlasov vyhrá poznávaciu cestu na Madagaskar za maskotom projektu - Lemurom-Emurom!

 

„Vedomostné ostrovy sú výnimočný projekt, ktorý sa nám podarilo zrealizovať až na sto základných školách v rôznych kútoch Slovenska. Rozhodli sme sa zapojiť aj ostatné školy a v spolupráci s nimi rozšíriť naše ostrovy o ďalšie témy, ktoré sa v nich zatiaľ nenachádzajú. Možno sa niektoré školy rozhodnú vytvoriť vzdelávací krúžok zameraný špeciálne na tvorbu vedomostných tém, aby zvýšili svoje šance na úspech v súťaži,“ uviedla Katarína Mariňáková z Nadácie VW SK.

 

Cieľom súťaže a celého projektu je podnietiť záujem o vzdelávanie na základných školách prostredníctvom netradičných interaktívnych metód a zároveň vyzdvihnúť dôležitosť prepájania teórie s praxou od začiatku vzdelávacieho procesu. Viac informácií  o projekte a o súťaži môžete nájsť na stránke www.vedomostne-ostrovy.sk alebo na FB Vedomostné ostrovy.

 

VIDEOMANUÁL – AKO VYPRACOVAŤ TÉMY

SÚŤAŽNÉ PRAVIDLÁ

FORMULÁR NA VKLADANIE TÉM

Čítajte viac o téme: Súťaž
Zdieľať na facebooku