Súťaž

Súťaž Greenfluenceri a energia motivuje študentov k udržateľnému mysleniu

Súťaž, zameraná na problematiku efektívneho využívania energie a ochrany životného prostredia, ktorá minulý školský rok zaznamenala u študentov veľký ohlas, vstupuje do ďalšieho ročníka.

Získajte pomôcku s umelou inteligenciou pre efektívnu výučbu cudzieho jazyka

Učitelia cudzích jazykov sa môžu do konca marca so svojimi žiakmi zapojiť do celoslovenskej súťaže pre školy. Vo veľkonočnej súťaži s WocaBee môže získať jedna škola v každom okrese inovatívnu aplikáciu na učenie slovíčok bezplatne na pol roka!

Vyhrajte modernizáciu svojej školy za celkovo 4000 EUR

Všetky základné a stredné školy na Slovensku sa môžu zapojiť do medzinárodnej jazykovej súťaže Jazykový WocaBee šampionát. Majú tak šancu získať 2000 EUR na svoju modernizáciu v žrebovaní a ďalších 2000 EUR v súťaži v učení cudzích slovíčok.

Učiteľom Slovenska sa stane jeden z desiatich finalistov, prihlásilo sa ich 164

V rámci 3. ročníka národnej ceny Učiteľ Slovenska dostali organizátori 1101 nominácií.

Učiteľ Slovenska: Organizátori dostali rekordný počet prihlášok aj nominácií

O držiteľovi ocenenia rozhodne odborná porota na základe kritérií svetového formátu Global Teacher Prize. Do užšieho výberu posunula 30 finalistov.

Súťaž Vráťme knihy do škôl je stále otvorená

V aktuálnom ročníku čitateľskej súťaže Vráťme knihy do škôl zaregistrovali vyše 1400 príspevkov.

Žiaci môžu súťažiť v učení sa cudzích jazykov prostredníctvom aplikácie

Od októbra štartuje na školách nová celoslovenská súťaž v učení cudzích jazykov. Určená je pre žiakov základných a stredných škôl, ktorí si chcú interaktívnou formou zlepšiť znalosti z akéhokoľvek cudzieho jazyka.

Vymyslite vedomostnú tému a vyhrajte s Vedomostnými ostrovmi poznávaciu cestu na Madagaskar!

Nadácia Volkswagen Slovakia (Nadácia VW SK) spustila súťaž vo vytváraní vedomostných tém pre učiteľov, žiakov aj rodičov. Súťaž bude trvať do 30. apríla 2019. Na víťaza čaká špeciálna cena – poznávacia cesta za Lemurom-Emurom na Madagaskar! Ceny získavajú učitelia, žiaci aj najaktívnejšie školy!