B. Gröhling: Z 5500 termínov pre učiteľov nad 55 rokov je obsadených 4800

Minister avizoval, že učitelia vyčerpajú všetkých vyše 21.000 miest na očkovanie.
Minister avizoval, že učitelia vyčerpajú všetkých vyše 21.000 miest na očkovanie. / Foto: Pexels

 Bratislava 15. februára (TASR) – Spomedzi 5500 očkovacích termínov pre učiteľov nad 55 rokov je obsadených 4800 miest. Uviedol to minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) v pondelok počas návštevy bratislavských škôl pri príležitostí ich opätovného otvorenia. Poznamenal, že komunikuje s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (OĽANO) o ďalších termínoch pre očkovanie na ďalší víkend.
      

Minister avizoval, že učitelia vyčerpajú všetkých vyše 21.000 miest na očkovanie. Priblížil, že záujem o očkovanie sa v jednotlivých okresoch líšil. "Záujem niekde bol až 80 percent, niekde okolo 50-60 percent," povedal minister. Ako dodal, záujem je však väčší, ako sú možnosti.
      

"V priebehu tohto týždňa je vyčerpaných už 3800 rezervačných bodov vakcínou AstraZeneca v Nitre a Banskej Bystrici," priblížil minister. Ako dodal, voľné termíny pre učiteľov nad 55 rokov sú najmä v Trenčíne a Žiline.
      

Minister povedal, že diskutujú aj o iných typoch testovaní pre žiakov. Verí, že v stredu na vláde bude schválený objem kloktacích testov. Poznamenal, že v hre je aj nákup testov, ktoré sa robia len z prednej časti nosa.
      

V najbližších dňoch by mali na školy podľa Gröhlinga prísť respirátory a štíty pre učiteľov. Minister tvrdí, že už boli dodané na okresné úrady, z ktorých majú smerovať na školy.

Čítajte viac o téme: Očkovanie Covid-19
Zdieľať na facebooku