Očkovanie Covid-19

B.Gröhling: Na mieste je sprísnenie opatrení alebo aj otázka povinného očkovania

Skoro 82 percent hospitalizovaných nie je plne očkovaných. Preto je na mieste či už sprísnenie opatrení alebo aj otázka povinného očkovania napríklad starších ľudí.

Úmrtie exministra školstva J. Pašku mohlo súvisieť s očkovaním proti COVID-19

Úmrtie politika Jaroslava Pašku mohlo súvisieť s očkovaním proti COVID-19. Vyplýva to zo stanoviska Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), upozornila na to TV Joj.

B.Gröhling vyzval učiteľov, ktorým to umožňuje zdravotný stav, aby sa zaočkovali

Šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS) vyzval tých učiteľov, ktorým to umožňuje zdravotný stav a ešte sa nedali zaočkovať, aby tak urobili. Uviedol to vo štvrtok počas tlačovej konferencie v Tatranskej Lesnej.

Slovenská komora učiteľov očakáva opäť veľmi náročný školský rok

V súvislosti s jeho blížiacim sa začiatkom to pre TASR uviedla viceprezidentka SKU Soňa Puterková.

E. Prokopová si nemyslí, že povinnosť očkovania zvýši zaočkovanosť

Hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast Elena Prokopová si nemyslí, že povinnosť očkovania zvýši zaočkovanosť. Ako uviedla v pondelok, rozhodnutie o povinnom očkovaní niektorých skupín ľudí bude potrebné veľmi dôsledne zvážiť.

Ministerstvo školstva spustilo call centrum na podporu očkovania

Šéf rezortu školstva, riaditelia sekcií aj ďalší zamestnanci ministerstva telefonicky vysvetľujú, poskytujú informácie o podporných mechanizmoch a tiež o pomoci v najohrozenejších okresoch.

B. Gröhling chce hovoriť o povinnom očkovaní pre určité profesie vrátane učiteľov

Téma povinného očkovania učiteľov a zamestnancov škôl sa dostáva "na povrch". Vyhlásil to minister školstva Branislav Gröhling (SaS), ktorý chce diskutovať o povinnej vakcinácii určitých profesií, medzi ktoré by patrili napríklad policajti či zdravotníci, ale aj učitelia.

Na Slovensku je zaočkovaných 66 percent učiteľov

Zo 128.000 zamestnancov v školstve sa tak pre očkovanie rozhodlo približne 84.500 z nich.