ŠIOV začína so školeniami inštruktorov pre duálne vzdelávanie

Dôležitým spojivom medzi školami a zamestnávateľmi sú práve školení inštruktori.
Dôležitým spojivom medzi školami a zamestnávateľmi sú práve školení inštruktori. / Foto: Shutterstock

11.5.2017

Bratislava 11. mája (TASR) - Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) v spolupráci so zamestnávateľmi štartuje dnešným dňom školenia pre inštruktorov. Školenie pre prvých desať z nich sa uskutoční 11. a 12. mája v Senci. Následne bude do konca júna vyškolených ďalších 40 inštruktorov. K začiatku nového školského roka by mali byť inštruktori pripravení venovať sa žiakom na pracoviskách zamestnávateľov zapojených do duálneho vzdelávania.
V tomto školskom roku študuje v rámci duálneho vzdelávania 998 žiakov a zapojených je 380 zamestnávateľov. "Dôležitým spojivom medzi nimi je práve samotný inštruktor. Ten žiakov sprevádza počas celého štúdia na pracovisku praktického vyučovania u zamestnávateľa a je zodpovedný za kvalitu ich prípravy," približuje úlohu inštruktora Michal Bartók, riaditeľ Štátneho inštitútu odborného vzdelávania. Dodal, že prvým inštruktorom, ktorí sa začali žiakom venovať v roku 2015, zákon povoľoval ročný odklad školenia a ten teraz vyprší. "Preto je nesmierne dôležité, aby sa inštruktori na školení zúčastnili. Zabezpečia si tak kvalifikačný predpoklad na prácu so žiakmi," presnil Bartók.
Inštruktori významne prispievajú k uplatniteľnosti absolventov na trhu práce a sú kľúčovým faktorom kvality, ako aj príťažlivosti odborného vzdelávania a prípravy. Práve preto kladie Štátny inštitút odborného vzdelávania na ich prípravu vysoké nároky.
TASR o tom informovala Martina Slušná zo ŠIOV.

Čítajte viac o téme: Duálne vzdelávanie
Zdieľať na facebooku