https://sk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=16NFXWcKYQDKi_SBGPvkGKQO.D3ibVg0G859.3lDEDH.p7/fastid=cxijhwrgujskyjgrnhwhwhbiirmh/stparam=rppqqpefsr/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.gestopremesto.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_campaign=gesto-pre-rodicov-062020~gde~hlasovanie&utm_content=eduworld~titulka~branding~~
Články: Pre študentov
O projekte

 

Deň župných škôl v Avione bude 25. januára

TASR
Autor článku

  

Stredné školy v pôsobnosti kraja sa po roku opäť odprezentujú v bratislavskom Avione. Cieľom akcie je podať žiakom deviatych ročníkov pomocnú ruku a uľahčiť im rozhodovanie pred podávaním prihlášok na stredné školy. Podujatie sa bude konať v nákupnom centre Avion 25. januára. 

„Po úspešnom prvom ročníku akcie Deň župných škôl sme sa rozhodli usporiadať ďalší. Tento rok sa predstaví až 39 škôl, čo je o šesť viac ako vlani. Chceme dať deviatakom možnosť vybrať si medzi strednými školami tú najvhodnejšiu, “ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Bratislavský samosprávny kraj je najväčším zriaďovateľom stredných škôl v regióne. Stredné školstvo a najmä odborné vzdelávanie Bratislavská župa propagovala už vlani na prvom ročníku Dňa župných škôl v Avione, kde sa predstavilo 33 stredných škôl v pôsobnosti BSK.

Aj na tohtoročnej akcii budú môcť školy návštevníkov upútať okrem iného aj vystúpeniami na pódiu. SOŠ na Sklenárovej sa napríklad predstaví s hodinovou módnou prehliadkou. Akciu bude moderovať skúsený moderátor, ktorý bude počas celého dňa informovať prichádzajúcich ľudí o školách, ich prezentáciách a odboroch.

 

ZDROJ: TASR //  ILUSTRAČNÉ FOTO - SHUTTERSTOCK

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.