Deň župných škôl v Avione bude 25. januára

  

Stredné školy v pôsobnosti kraja sa po roku opäť odprezentujú v bratislavskom Avione. Cieľom akcie je podať žiakom deviatych ročníkov pomocnú ruku a uľahčiť im rozhodovanie pred podávaním prihlášok na stredné školy. Podujatie sa bude konať v nákupnom centre Avion 25. januára. 

„Po úspešnom prvom ročníku akcie Deň župných škôl sme sa rozhodli usporiadať ďalší. Tento rok sa predstaví až 39 škôl, čo je o šesť viac ako vlani. Chceme dať deviatakom možnosť vybrať si medzi strednými školami tú najvhodnejšiu, “ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Bratislavský samosprávny kraj je najväčším zriaďovateľom stredných škôl v regióne. Stredné školstvo a najmä odborné vzdelávanie Bratislavská župa propagovala už vlani na prvom ročníku Dňa župných škôl v Avione, kde sa predstavilo 33 stredných škôl v pôsobnosti BSK.

Aj na tohtoročnej akcii budú môcť školy návštevníkov upútať okrem iného aj vystúpeniami na pódiu. SOŠ na Sklenárovej sa napríklad predstaví s hodinovou módnou prehliadkou. Akciu bude moderovať skúsený moderátor, ktorý bude počas celého dňa informovať prichádzajúcich ľudí o školách, ich prezentáciách a odboroch.

 

ZDROJ: TASR //  ILUSTRAČNÉ FOTO - SHUTTERSTOCK

Zdieľať na facebooku