Články: Pre študentov
O projekte

 

Na zamyslenie: Aké bude tvoje manželstvo

Redakcia
Autor článku

  

Jedného dňa som čakal na letisku na priateľa, ktorý mal priletieť, aby som ho odviezol domov. Ako som čakal, všimol som si muža, ktorý práve priletel a kráčal so svojou batožinou smerom ku mne. Po pár krokoch zastavil vedľa mňa, aby sa zvítal so svojou ženou a ich malými deťmi, ktoré ho už netrpezlivo čakali.

 

Položil na zem svoje tašky a podišiel k svojmu mladšiemu synovi, ktorý mohol mať asi 6 rokov. Vrúcne sa objali. Potom otec pozrel do jeho očí a povedal mu: „Strašne si mi chýbal. Som tak rád, že sme konečne spolu!“ Chlapček sa usmial a povedal: „Aj ja ocko. Už som sa nevedel dočkať!“

 

Potom sa otočil k svojmu staršiemu synovi. Mal asi 9 rokov. „Óoo, Bože, veď z teba je normálne veľký chlap! Veľmi ťa ľúbim!,“ povedal držiac v dlani jeho tvár a potom sa láskavo objali.

 

Nakoniec sa otec prihovoril svojej najmenšej pár mesačnej dcérke, ktorú matka držala v náručí: „Ahoj moja princezná!“ Jemne ju vzal z manželkiných rúk do náručia a láskal.

Po chvíli sa muž pozrel na svoju ženu a povedal: „To najlepšie som si nechal nakoniec.“ A dal jej krásny vášnivý bozk. Rozžiarení hľadeli na seba. Pripomínali mi novomanželov, avšak počet detí a ich vek tomu nenasvedčoval.

 

Zrazu som započul sám seba ako som mu položil otázku: „ Prepáčte, môžem sa vás spýtať, ako dlho ste manželmi?“

„Sme spolu 14 rokov a manželmi sme 12.“ „A ako dlho ste boli preč?“ S úsmevom odpovedal: „Celé dva dni!“

Zmeravel som, lebo som si myslel, že bol preč minimálne niekoľko týždňov.

 „Jediné, čo môžem povedať je, že dúfam, že budem mať po toľkých rokoch rovnako šťastné a krásne manželstvo, ako máte vy.“

Muž sa mi pozrel priamo do očí a povedal niečo, na čo nikdy nezabudnem:

„Dúfať nestačí, priateľu. Musíš sa rozhodnúť!“

 


Foto: Bigstock

 

Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.