Deti nežite online, vyzýva Zuckerbergova sestra

  

Randi Zuckerberg, sestra zakladateľa sociálnej siete Facebook napísala knihu o malom dievčatku DOT, ktoré žilo vo svete svojho počítača a smartfónu.

 

Randi ( 31 ) inšpirovali k napísaniu knihy Dot vlastné obavy o budúcnosť svojho malého syna a rozhovory s rodičmi po celom svete. Sama si uvedomovala, že moderné technológie sú v dnešnej dobe dôležité a uľahčujú nám život, no môžu ho zároveň veľmi ovplyvniť. Mnoho rodičov sa obáva ako budú vyrastať ich deti v tomto digitálnom veku, vyznáva sa na svojom blogu dotcomlicated.com. Kniha v sebe nesie myšlienku: „Technológie sú dobrým pomocníkom, no zlým pánom." Autorka bola presvedčená, že by som túto ideu mala zdieľať s mladou generáciou.

 

Kniha je o malom odvážnom dievčatku Dot, ktorá trávila veľa času so svojimi technologickými hračkami. „Dot vie toho veľa - ťukať, listovať, zdieľať online obsahy a venuje málo pozornosti čomukoľvek inému“, píše autorka knihy. Príbeh hovorí o tom, ako Dot jedného dňa objavila radosť zo života, zo skutočného sveta mimo svojho počítača a začala sa hrať vonku.

„Život je trošku bohatší ako keď sa pozeráte skrz obrazovku,“ vyznáva sa Rita na svojom blogu.

 

Dot je to zábavná a chytľavá detská kniha, ktorej porozumie akékoľvek dieťa. Do kníhkupectiev sa dostane od novembra 2013.

 

Randi Zuckerberg pracovala v bratovej spoločnosti do roku 2011 a následne založila svoju vlastnú spoločnosť Zuckerberg Media a blog Dot Comlicated. Vo svojom blogu polemizuje o témach digitálneho veku a dáva rodičom tipy ako by mali usmerňovať a limitovať svoje deti v používaní digitálnych technológií.

 

 

 

Zoznámte sa so sympatickou DOT Smile

Zdroj: youtube, dotcomplicated.co

Čítajte viac o téme: Technológie
Zdieľať na facebooku