Signály, ktoré vám prezrádzajú, že kráčate po správnej ceste

  Foto: Pexels

Žijeme v dobe, keď mnohí chcú byť úspešní, mnohí chcú byť na výslní, chcú byť proste naj. Niekomu sa to darí ľahko, iný to už vzdal a ďalší by aj chceli ostatných nejakým spôsobom zaujať, ale cítia sa neisto, neveria si, necítia dostatok motivácie. I keď ešte majú dosť síl a  nevzdávajú to, ale cítia, že to nie je ono. Inokedy v nekonečnom čakaní na to, že si vás niekto niekde všimne často upadáte do smútku či úzkosti. Možno máte aj pocit, že nič nemá zmysel. Energia odchádza,  dni sa zdajú nudné.

 

Ale nič nemusí byť také beznádejné, ako sa to na prvý pohľad zdá. Stačí prestať čakať, že si vás niekto všimne a prestaňte tomu venovať pozornosť. Nezostávajte stáť v kúte, ale ani nasilu sa nikomu nevnucujte. Začnite sa viac zaujímať sami o seba. Zamyslite sa poriadne nad tým, čo vám robí skutočnú radosť. Prestaňte myslieť na to, že musíte ohúriť celý svet. Naozaj stačí, keď začnete žiť tak, aby ste žili svoj život spôsobom, pri ktorom sa budete cítiť šťastne vy a vaši najbližší. Najväčší úspech nespočíva v tom, že bude o vás rozprávať celé okolie, celá firma či škola. Najúžasnejší úspech zo všetkých je ten, keď sa opakovane snažíte prekonávať sami seba a keď si sami seba vážite. Toto je spôsob, ako priniesť šťastie do vášho života.

 

Študentské obdobie je tým pravým obdobím na uvedomenie si spomínanej skutočnosti. Keď budete starší, tak zistíte, že ste konali správne a uvedomíte si aj to, čo dnes ešte nevidíte. Stačí zostať na vlastnej ceste, držať sa svojej vášne a odhodlaniu, vnímať svet pozitívne a po rokoch zistíte, že to bola  správna voľba. Po rokoch už len spomienky budú pre vás znamením, že ste kráčali správnym smerom. Sústreďte sa na to, čo je pre vás dôležité a zbavte sa toho, čo je pre vás nepodstatné. To, či ste na správnej ceste, vám pomôžu odhaliť nasledujúce signály.

 

1. signál - pokoj v srdci

Nezáleží na tom, koľko ľudí s vami súhlasí a koľko nie. Nevadí, keď sa vám posmievajú, odrádzajú vás, neprajú vám, vidia pred vami vašu čiernu budúcnosť. Sila vášho presvedčenia určuje mieru vášho úspechu. Ak cítite vo vašom srdci pokoj a vyrovnanosť, tak to je jasný signál, že idete správnym smerom. Vášeň je kľúčom a oplatí sa pre ňu niečo obetovať. Je to sila, ktorú cítite hlboko v srdci a viete, že musíte za ňou ísť.

 

2. signál - radosť z malých vecí

Skutočným bohatstvom je schopnosť prežiť každý moment v našom živote naplno. Nenápadné veci sú často tie najmocnejšie, ale niekedy ste tak zaneprázdnení, že si ich ani nevšímate. Ak ich však dokážete vnímať, ak sa z nich dokážete tešiť a viete, že práve tieto malé momenty robia život radostným, tak ste na správnej ceste. Umenie života nespočíva len v oslave veľkých víťazstiev, ale aj z radosti, ktorá vzniká pri plnení malých cieľov. Veď len pospájaním malých víťazstiev vzniká jedno veľké víťazstvo. Nie je nič krajšieho ako skutočnosť, že jednotlivé malé kroky na seba nadväzujú a vzájomne sa dopĺňajú. Dôležité je, aby ste si užívali aj  malé veci, pretože jedného dňa sa môžete pozrieť na svoj doterajší život a zistíte, že to vlastne boli veci veľké .

 

3. signál – radosť z pomoci pre iných

Je úžasné, keď človek má možnosť konať pozitívne skutky pre iných. Je dobré mať  úmysly nasiaknuté dobrom a zabalené do pozitívnych myšlienok, povzbudzujúcich slov a nesebeckých činov. Vtedy sa  svet sa pre vás stane nádherným a šťastným miestom. Keď pociťujete radosť z konania dobra, je to jasný signál, že kráčate správnym smerom. Určite potom cítite nádherné pocity vo vašom vnútri. Vďaka týmto činom si uvedomíte aj to, že krása nemá takmer nič spoločné s výzorom. Je to o tom, akou ste osobou, ako sa pri vás cítia ostatní a čo je najdôležitejšie, ako sa sami so sebou cítite vy.

 

4.signál - poznanie, že ste spravili, čo ste mohli

Ak sa do niečoho pustíte, robte to naplno. Ak cítite, že práve to, čo robíte, je to skutočné a pravé, dajte do toho maximum. Niekedy to dopadne úplne super, ale niekedy sa stane, že aj nie. Pocit, že ste to  robili naplno, vám pomôže zbaviť sa prípadného smútku z neúspechu. Čisté svedomie vás určite zachráni pred zbytočným trápením.

 

 

A nikdy sa nevzdávajte vašich snov iba preto, že ich dosiahnutie by trvalo príliš dlho. Čas bude plynúť tak či tak. Vychutnávajte sa prítomné okamihy, vďaka ktorým sa neskôr dostanete aj ku konečnému cieľu.  Robte to, čo robiť chcete, čo musíte, po čom v hĺbke duše túžite.  A možno po rokoch zistíte, že práve takto ste to predsa chceli.

Zdieľať na facebooku