Agresivita

Hry a aktivity, ktoré pomáhajú znižovať agresivitu detí

Hnev a niekedy až agresivitu pociťujú deti aj dospelí. Všetci sa s týmito pocitmi učia pracovať celý život. Začať by sa malo už v detstve, a to napríklad aj prostredníctvom hier a aktivít. V dnešnom článku vám ponúkame námety, ktoré pomáhajú deťom pracovať s ich pocitmi, a tak sa učia zvládať hnev či prípadnú agresivitu lepšie.

Chcete predchádzať agresívnym prejavom správania? Vyskúšajte korytnačiu stratégiu

Ak sa dieťa v predškolskom veku správa problémovo, vysiela tak dospelým signál, že žiada o pomoc. Ako mu pomôcť? Jednou z metód, ktorú môžete v materskej škole pri práci s deťmi použiť, je napríklad korytnačia stratégia.

Agresivita v škole. Čo ju u detí najčastejšie vyvoláva?

Za agresívnymi reakciami žiakov sú často ukryté negatívne zážitky, nezrelí či ľahostajní rodičia alebo aj iné deti. Inak povedané, veľa záleží od toho, aký život dieťa žije. Normálne a zdravé dieťa, ktoré netrpí hmotným ani citovým nedostatkom, nebýva väčšinou agresívne bez príčiny.

Hry, ktoré pomáhajú usmerňovať agresivitu detí

Hnev ťažko ovládajú aj mnohí dospelí, no pre deti to je ešte náročnejšie. Aj prostredníctvom nasledujúcich hier a aktivít môžete deťom pomôcť pracovať s ich pocitmi a zvládať ho lepšie.