Veda a technika

Na vedu, výskum a inovácie má v rámci plánu obnovy smerovať 700 miliónov eur

Do reforiem vo sfére vedy, výskumu a inovácií má z európskeho nástroja na obnovu ekonomiky natiecť celkovo 700 miliónov eur.

Začína sa Týždeň vedy a techniky, tento rok bude vo virtuálnom priestore

Týždeň vedy a techniky, ktorý sa začína v pondelok a potrvá do nedele 15. novembra, prinesie tento rok stovku podujatí online formou. Dôvodom je situácia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Zamestnávatelia a školy chcú skvalitniť matematické vzdelávanie

Podľa autorov Analýzy požiadaviek vysokých škôl na trhu práce pre absolventov stredných škôl z pohľadu matematickej gramotnosti je súčasný stav matematického vzdelávania na slovenských základných a stredných školách z hľadiska kvality nevyhovujúci.

Najlepší fyzikár v Európe Jozef Beňuška robí hodiny fyziky inak. Fyziku učí deti milovať

Vlani sa stal Najlepším európskym učiteľom fyziky - Jozef Beňuška z Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha v Martine. Fyziku učí inak ako väčšina fyzikárov. Je zástancom experimentov, ktoré dnes na hodinách fyziky zvyčajne chýbajú.

Slovenská vedkyňa Mariana Derzsi sa podieľala na unikátnom objave nanorúrok. Vracia sa na Slovensko

Slovenka Mariana Derzsi a jej kolegovia z Varšavskej univerzity, z Inštitútu Jožefa Stefana v Ljubljane a z Carnegie Institution vo Washingtone publikovali unikátny objav nanorúrok. Mala by sa vrátiť na Slovensko.

Slovenskí vedci si prevzali najprestížnejšie ocenenie

Oceniť prácu vedecko-výskumných pracovníkov za ich prínos v oblasti vedy, techniky či inovácií bol cieľ slávnostného večera pri príležitosti vyhlásenia výsledkov Ceny za vedu a techniku. Podujatie sa konalo 10. novembra 2016 v Incheba Expo Bratislava a bolo vyvrcholením celoslovenského Týždňa vedy a techniky 2016.