Technológie

Digitálne technológie v materských školách: Ako s nimi pracovať, aby deti rozvíjali?

Ako pracovať s technológiami v materskej škole? Na túto tému sme sa rozprávali s Annou Symington-Maar z OZ Rozmanita, ktorá so svojím tímom vytvorila metodiku pre materské školy.

B.Gröhling: Tento rok pôjde na digitalizáciu 40 mil.eur

Minister školstva Branislav Gröhling to označil za začiatok "digitálneho skoku" v školstve.

Martin Spano o umelej inteligencii vo vzdelávaní: Učiteľov bude opäť ich práca baviť a aj deti, ktoré zaostávajú, budú môcť rýchlejšie napredovať

S Martinou Spanom sme sa rozprávali, o tom, čo si v reálnom živote predstaviť pod umelou inteligenciou, ako zásadne ovplyvní už v blízkej dobe našu budúcnosť, vzdelávanie a výchovu detí i prácu učiteľov.

J. Machaj: Učiteľ každý deň bojuje o pozornosť žiaka. Technológie mu pomáhajú vyhrať

Technológie už v našich životoch nie sú ničím výnimočným. Vo vzdelávaní však s nimi na Slovensku ešte tak veľa skúseností nemáme. Ján Machaj, riaditeľ neziskovej organizácie EDULAB, vysvetľuje, ako technológie vo svete i doma vstupujú do vzdelávania, aké sú ich výhody a v čom nám môžu byť pri učení detí prospešné.

Školy by mali dostať 10x rýchlejšie pripojenie na internet

Nový projekt EDUNET, ktorý pripravuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, chce zabezpečiť školám virtuálnu privátnu sieť, cez ktorú by boli školy prepojené aj s dátovým centrom rezortu.