Erasmus

ANDREJ TOMIĆ: O Erasme v Porte, čo vidieť a čomu sa naopak vyhnúť?

Andrej Tomić navštívil v rámci výmenného študijného programu Erasmus Portugalsko. Svoj študijný pobyt nám priblížil v rozhovore.

Do programu Erasmus+ sa vlani zapojilo 11.184 účastníkov zo Slovenska

V rámci mobility v oblasti vzdelávania a stáží sa vlani cez program Erasmus+ do 338 projektov zapojilo 11.184 účastníkov, ktorí celkovo využili granty vo výške viac ako 19 miliónov eur.

ANNAMÁRIA BALLOVÁ: O študijnom pobyte v Turecku, vynikajúcich učiteľoch, pašovaní nadváhy aj o rozchode

O tureckých pedagógoch a štúdiu turizmu na turecký spôsob, ale aj o návode, ako zadarmo preniesť batožinu nad hmotnosntým limitom, sme sa porozprávali so Slovenkou, ktorá si na štyri mesiace odskočila zo štúdií v Českej republike. V tureckom Çanakkale strávila letný semester cez program ERAZMUS.

Júlia Rakytová: Keby som mohla, idem na Cyprus študovať zas a znovu, aj tisíckrát

JÚLIA RAKYTOVÁ je človek, ktorý miluje výzvy. Aj vďaka tomu sa dostala cez Erasmus na univerzitu na Cypre a túto skúsenosť by dopriala každému. Hovorí, že štúdium v zahraničí by mal byť na našich univerzitách povinný predmet. Mladý človek tak získa mnoho poznatkov a skúseností, ktoré sa nedajú ničím nahradiť.

8 dôvodov, prečo ísť na Erasmus pobyt

Zvažovali ste niekedy štúdium v zahraničí? Ak áno, Erasmus je možno práve to, čo hľadáte.

Zoznam najnavštevovanejších univerzít v rámci programu Erasmus+

Kam cestujú študenti cez Erasmus najčastejšie?

Štúdium na univerzite vo Švédsku: Študenti tu nestrácajú čas bifľovaním zastaralej teórie, pripravujú ich na realitu

Dominika Lacková je Slovenka, ktorá sa dostala cez Erasmus do jednej z najprestížnejších škôl vo Švédsku. Aké boli jej dojmy a čo jej táto skúsenosť dala?

Tomáš Lorinčík: Štúdium v Barcelone bol zážitok. Lepšia organizácia štúdia, prednášajúci odborníci z praxe a viac kreativity pre študentov

Tomáš Lorinčík je študentom vysokej školy a nedávno využil možnosť vycestovať za vzdelávaním do Španielska. O svojich zážitkoch a skúsenostiach so štúdiom v zahraničí nám porozprával viac.