Články: Pre študentov
O projekte

 

V rámci výmenného programu spoznávajú naši stredoškoláci Izrael

TS
Autor článku

Výmenný program medzi študentmi slovenských a izraelských stredných škôl bol pilotne spustený na jar v roku 2016.  

Stretnúť sa a porozprávať sa so slovenskými študentmi o ich skúsenostiach získaných počas pobytu na izraelskej strednej škole Kiriat Chaiim (časť mesta Haifa) bolo cieľom včerajšej návštevy ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana na pôde tejto školy. Možnosť navštíviť Izrael, spoznať jeho históriu, vzdelávací systém, zdokonaliť sa v jazyku a nadviazať nové priateľstvá sa tentokrát dostala študentom troch slovenských stredných škôl. Konkrétne z  Gymnázia Humenné, Obchodnej akadémie Humenné a Strednej  priemyselnej školy v Snine.

Výmenný program medzi študentmi slovenských a izraelských stredných škôl bol pilotne spustený na jar v roku 2016. S myšlienkou umožniť spoznávať rozdielne kultúry týchto dvoch štátov prišiel Avihou Efrat z Izraela, ktorého rodina pochádza z Humenného. Práve v Humennom a v neďalekom okolí východného Slovenska mohlo stráviť v apríli tohto roka niekoľko zaujímavých dní 9 izraelských stredoškolákov a ich 3 učitelia.

Projekt sa realizuje s cieľom spoznávania nových kultúr, predchádzania predsudkom v  boji proti rasizmu, xenofóbii a antisemitizmu, ako aj získavania nových skúseností v oblasti informačných technológií a high-tech.

 


Zdroj: MŠVVaŠ SR
Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Štúdium v zahraničí
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.