Starí rodičia

Starí rodičia, ktorí opatrujú vnúčatá, žijú podľa vedcov dlhšie

Rodičia, deti i starí rodičia môžu mať z úzkych vzájomných väzieb prospech a množstvo zážitkov. Pevné rodinné väzby prospievajú všetkým a robia život krajším a radostnejším.

Toxickí starí rodičia? Babka a dedko, ktorí vedia všetko lepšie ako vy

Niekedy sa starí rodičia môžu ukázať ako egoistickí a manipulatívni, a to môže zmeniť rodinné vzťahy na nikdy nekončiacu drámu. 

13 vecí, ktoré sa môžete naučiť od starých rodičov

Starí rodičia majú určite privilégiá, ktoré vy ako rodičia nemáte. Okrem toho, ich životné skúsenosti im priniesli viaceré vzácne dary. Ako rodičia sa od nich preto vieme stále veľmi veľa učiť a inšpirovať.

Myslíte na svojich rodičov často? Potrebujú vás viac, ako si myslíte

Zoznam toho, čo pre nás urobili naši rodičia od prvého dňa nášho života by sme spisovali dlho. Ako im môžeme byť nápomocní dnes my?

7 dôvodov, prečo sú starí rodičia pre deti dôležití

Všetci, teda rodičia, deti i starí rodičia môžu mať z úzkych vzájomných väzieb prospech a množstvo zážitkov. Pevné rodinné väzby prospievajú všetkým a robia život krásnejším a radostnejším.

Starí rodičia nablízku sú pre vnúčatá požehnaním. Tieto benefity vyzdvihli vedci

Mnohé mladé páry, ktoré majú nablízku ochotných starých rodičov možno ani nevadia, akou veľkou oporou sú im pri výchove detí. Čo všetko pre vaše deti znamenajú?

Babka a dedko zohrávajú v živote mladej rodiny výnimočnú úlohu

Máte po ruke babku a dedka? Vedci tvrdia, že ich prítomnosť má pozitívny vplyv na mladú rodinu, ktorej prináša množstvo benefitov.

Dovolenka so starými rodičmi môže dopadnúť aj katastrofálne. Psychológ radí, na čo si dať pozor

Dovolenka so starými rodičmi môže dopadnúť perfektne, ale i katastrofálne. Záleží na tom, ako sa na ňu pripravíte. Psychológ Lucian Kantor odporúča, na čo si dať pozor.