Bezpečnosť na internete

Odborník: Verejné wifi siete sú bezpečnostným rizikom, možno prísť o cenné dáta

Verejné wifi siete predstavujú pre používateľov bezpečnostné riziko. Neopatrnosťou možno prísť o cenné dáta.

10 najdôležitejších pravidiel, ktoré potrebujú deti poznať, aby mohli fungovať v online svete

Dnes takmer každý rodič premýšľa nad tým, ako čo najlepšie informovať svoje dieťa o tom, ako sa čo najbezpečnejšie pohybovať v online svete. Nasledujúcich 10 pravidiel vám v tom môže pomôcť.

Deti a technológie - ako ich vidia slovenskí odborníci?

Ako pracovať s informačnými technológiami, aby boli pre deti dobrým sluhom a nie zlým pánom? Vedia počítačové hry pomôcť vo vzdelávaní? A čo sa deje s tínedžerom, keď mu za trest vezmete smartfón?

Závislosť dieťaťa na internete: Kedy už trávenie času s mobilom v ruke nie je v poriadku a ako tomu predchádzať?

Online hry, dopisovanie si s kamarátmi či sledovanie filmov patria k obľúbeným aktivitám mnohých detí a adolescentov. Kedy sa však neškodná zábava stáva nebezpečnou závislosťou?

8 pravidiel pre rodiny, ako žiť šťastne v digitálnej dobe

Aj vy stále doma bojujete s mobilmi a tabletmi? Skúste si vo vašej rodine osvojiť tieto pravidlá a verte, že sa v nej mnoho zmení.

Hovorte s deťmi o ich online živote aspoň každé 2 týždne, vyzýva odborníčka

Letné prázdniny, viac voľného času a menej dozoru. Väčšina rodičov si uvedomuje riziká, ako úpal, dehydratácia, spálenie pokožky či úrazy a snaží sa im predchádzať. No len málokomu napadne, že jednou z najväčších nástrah je pre deti v lete samotný internet.

Deti online: 3 dokumentárne filmy, ktoré by si mal pozrieť každý rodič

Chcete porozumieť životu detí v online svete? Aké sú nástrahy takéhoto dospievania a pohľady detí, čo ich na internete fascinuje? Pozrite si výber 3 dokumentov, ktoré vás prevedú detským svetom z pohľadu detí i rodičov a upozornia na nebezpečenstvá, ktoré deti na internete môžu postretnúť.

Rizikom pre deti už dávno nie je len ulica. Ako oslovujú neznámi ľudia deti online?

Väčšina rodičov v istom veku poučí svoje deti, aby sa na ihrisku nerozprávali bez ich prítomnosti s cudzími dospelými, nebrali od nich žiadne cukríky, a v žiadnom prípade nenasadli nikomu do auta. Zabúdajú však na rovnako vážne ohrozenia, ktoré ich dnes môžu postretnúť online.