Domáce vzdelávanie | Homeschooling

Ako možno na Slovensku vzdelávať dieťa doma alebo vo vzdelávacej skupine?

Individálne vzdelávanie očami dvoch mám a zakladateľky vzdelávacej skupiny Edulienka.

Domáce vzdelávanie očami dvoch mám a zakladateľky komunitnej skupiny

KLUB RODIČOV bol tentokrát o individuálnom vzdelávaní, ktoré v súčasnosti môže na Slovensku podľa školského zákona prebiehať v domácom prostredí alebo vo vzdelávacích skupinách.

Prezidentka podpísala novelu, ktorá umožňuje domáce vzdelávanie na 2. stupni ZŠ

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala novelu školského zákona, ktorá umožňuje individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", aj žiakom druhého stupňa základných škôl.

Poslanci OĽANO navrhujú individuálne vzdelávanie umožniť i na druhom stupni

Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl.

Písomné domáce úlohy zamerané na súčasnú situáciu

Keďže sú žiaci a študenti v súčasnosti kvôli pandémii doma, občas je vhodné poskytnúť im príležitosť vyjadriť svoj názor na situáciu, povedať o svojich pocitoch, radostiach, trápeniach a podobne. Pomôcť im môžu domáce úlohy, ktoré sú určitým spôsobom prispôsobené tejto aktuálnej situácii.

Ako vymyslieť domácu úlohu pri online vyučovaní? Využite týchto 5 tipov

Počas online vzdelávania je dobré vymýšľať aj také domáce úlohy, pri ktorých si deti učivo nielen zopakujú a precvičia, ale pri ktorých sa dokážu aj zabaviť, oddýchnuť si alebo sa môžu pohrať so svojou fantáziou.

Prečo je dobré poznať a využívať autoregulatívne učenie?

Autoregulatívne učenie je efektívne preto, lebo vychádza z vnútornej potreby človeka. Uspokojuje jeho potreby a dáva mu zmysel. Z tohto dôvodu ho väčšinou aj veľmi baví. V dnešnej dobe sa čoraz častejšie spomína domáce vzdelávanie a práve s ním veľmi úzko súvisí autoregulatívne učenie, pri ktorom dieťa zodpovedá za to, čo a kedy sa naučí.

Ministerstvo školstva chce,aby sa žiaci na 2. stupni ZŠ mohli vzdelávať i doma od septembra 2021

Zákon o výchove a vzdelávaní, známy ako školský zákon, v súčasnosti povoľuje individuálne vzdelávanie detí len na prvom stupni ZŠ.