Testovanie 9

NÚCEM: Výsledky žiakov z Testovania 9 majú byť pre školy sprístupnené vo štvrtok

Výsledky žiakov z Testovania 9 v elektronickej podobe majú byť pre základné a stredné školy sprístupnené prostredníctvom školského výpočtového strediska a školských agend vo štvrtok.

Žiaci budú písať v náhradnom termíne Testovanie 9, prihlásených je 655 školákov

Na náhradný termín Testovania 9, známeho aj pod starším názvom "Monitor", je prihlásených celkom 655 žiakov. Testovanie sa uskutoční vo štvrtok a v piatok (22. 4.).

Ako pomôcť dieťaťu vyrovnať sa so stresom pred skúškami?

Mnohé deti mávajú stres pred písomkami, testami alebo prijímacími skúškami. Aby sa tomuto stavu vyhli, už dlhú dobu pred skúškami by mali dodržiavať určité rituály, ktoré ich na náročné situácie dokážu pripraviť. Ako im môžu rodičia pomôcť?

Od pondelka sa začína testovanie 9 na reprezentatívnej vzorke

Od pondelka začína overovanie vedomostí deviatakov základných škôl z matematiky a vyučovacieho jazyka, známe aj pod starším názvom "monitor", ktoré nebude celoplošné. Tento rok sa uskutoční na reprezentatívnej vzorke približne 500 škôl, pričom sa zapojí okolo 13.000 žiakov.

Testovanie 9 sa uskutoční len na reprezentatívnej vzorke

Overovanie vedomostí deviatakov základných škôl tento rok z matematiky a vyučovacieho jazyka, známe aj pod starším názvom "monitor", sa neuskutoční celoplošne, ale na reprezentatívnej vzorke.

Testovanie piatakov bude v máji, deviatakov preveria v marci

Celoslovenské testovanie piatakov bude vo všetkých základných školách SR z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra.

Výsledky Testovania 9-2019

Celoslovenské testovanie žiakov sa uskutočnilo v apríli na 1 569 školách. NÚCEM zverejnil, ako v ňom žiaci zo základných škôl i gymnázií dopadli. 

Testovanie 9 čaká zajtra deviatakov a žiakov osemročných gymnázií

V Testovaní 9 overí svoje vedomosti z matematiky, slovenčiny, respektíve iného vyučovacieho jazyka, celkovo viac ako 41.700 žiakov.