Morálny vývin

Pravidlá slušného správania, na ktoré v dnešnej dobe mnohí zabúdajú

Pravidlá slušného správania sú potrebné v každej dobe. Tá dnešná nie je výnimkou. Spoločenský protokol nám udáva pravidlá, ako sa správať v určitých situáciách, no často na ne zabúdame a potom sa nevieme zachovať správne. Doba sa mení, a tak sa menia aj určité pravidlá.

7 cností, vďaka ktorým sa môže svet stať lepším miestom

Existuje množstvo návodov na to, ako zmeniť svet k lepšiemu. Každý si môže vybrať cestu, ktorá mu najviac vyhovuje. Dôležité je však si uvedomiť, že začať musíme u seba. Nikto sa nikdy nezmení, ak to on sám nechce. Pozrime sa na 7 cností, vďaka ktorým sa dá postupne budovať lepší svet, po ktorom tak všetci veľmi túžime.

Zlo v ľuďoch sa dá merať. Odhaľuje ho D–faktor

To, koľko ľudia v sebe ukrývajú zla, sa dá zmerať. Psychológovia zostavili test, na základe ktorého sa to dá zistiť. Meria sa podobne ako pri IQ testoch.

Odkiaľ prichádza ľudské zlo? Spôsobujú ho hlavne nespracované emócie

Zlo predstavuje všetko škodlivé a záporné. Je to všetko, čo protirečí blahu, čo ho narúša alebo ničí. Je to protiklad dobra. Každý človek nosí v sebe dobro aj zlo. Záleží len od neho, ako vie emócie súvisiace s dobrom alebo zlom v sebe spracovať a na ktorú stranu sa prikloní.