Pracovať s deťmi neznamená iba pracovať s láskou, podstatný je aj osobný prínos

Sponzorovaný článok
  Foto: Bigstock

Dva piatky a dve soboty v máji vám môžu pomôcť ku skutočným zmenám. Je potrebné sa ale rýchlo rozhodnúť.

 

Začal som učiť v roku 1997 na základnej škole v Prahe. Dnes stále učím, no posledných 15 rokov už častejšie učiteľov a riaditeľov, aj keď s deťmi pracujem ďalej. Keď som ako výchovný poradca spolu s vedením školy zavádzal v škole osobnostnú výchovu ako predmet, už niekedy v roku 2003, nemohol som tušiť, že podobne sa premýšľa aj inde. Často robíme to najlepšie, čo vieme, vkladáme veľa úsilia, v záujme žiakov a ich budúcnosti. A sú nás tisíce, len o sebe nevieme. Osobnostný rozvoj žiaka je spoločným priesečníkom rodičov i učiteľov. Môže byť hybnou silou školského tímu k spojeniu síl, vzájomnej podpore a spolupráci na ceste za víziou a napĺňanie cieľov. Tvoríme komunitu, ktorá o sebe vie, alebo nevie.

 

 

Cesta učenia druhých, ich vedenie, je dobrodružná, kľukatá a múdri učitelia vedia, že je nekonečná. Sama o sebe má zmysel. Ako účastník workshopov, seminárov a konferencií som rovnako, ako dnes lektor, mal rád práve to spoločné stretnutie. Kuloár a zdieľanie, blízkosť ľudí, ktorí svoju prácu milujú a veria v jej úžitok.

 

Zistenie, že školy, učitelia a ďalšie organizácie aj jednotlivci, ktorí hľadajú tú najlepšiu cestu k úspechu pre každé dieťa a tiež radosť vo vzájomných vzťahoch, tvoria komunitu aj celosvetovo, mi dodalo novú energiu. Ako učiteľa jazyka a osobného rozvoja ma mnoho nezaujímala literatúra ani programy z oblasti manažmentu a vedenia ľudí. Až do tej doby, než som zistil, ako práve tá "jednoduchosť a názornosť", ktorú pre rozvoj charakteru a kompetencií potrebujeme, môže byť užitočná. Potreboval som však zážitok na vlastnej koži.

 

Kurz 7 návykov skutočne efektívnych ľudí, ktorý som najprv povinne absolvoval ako nový líder programu Aj vo mne je líder pre školy, učiteľov a žiakov, si ma svojou formou aj obsahom získal, a nielen profesne. Spojenie leadershipu FranklinCovey s životnými rolami, a teda aj osobným naplnením, spokojnosťou a efektivitou v živote pre mňa malo veľký osobný prínos. Nielen ako pedagóga, lektora a manažéra, ale aj ako otca, partnera, priateľa. Dnes, keď som certifikovaným lektorom, ktorý viedol už viac než stovku učiteľov aj riaditeľov týmto programom a piaty rok sa stretávam kolegami, čo pracujú so 7 návykmi v školách všade na svete, môžem potvrdiť jediné. Princípy, o ktoré sa v našich osobných i pracovných životoch opierame, sú univerzálne a nadčasové. Aj mladé generácie Y a Z sa síce správajú inak, ale sú to stále ľudia.

 

 

 

Usilujem sa o to, aby každý z účastníkov seminára mal z neho predovšetkým osobný prínos. Ponúkané praktické nástroje leadershipu, tzn. efektívne spôsoby vedenia seba samého a druhých ľudí, ktoré máme overené tridsaťročnou praxou a už štvrtou generáciou tohto seminára, pochopiteľne začínajú absolventi využívať nielen pre seba, ale aj vo svojej škole alebo organizácii, vo svojich vzťahoch. Nedávno sa pripojila prvá slovenská škôlka ku komunite slovenských škôl, využívajúci 7 návykov, priamo na našom stretnutí lídrov. Poďte medzi tých, ktorí budú vytvárať komunitu leaderhipu na Slovensku.

 

Pozývam vás do Liptova na jedinečný seminář, který začíná už doma - hodnotením 360, ktoré vám ukáže, ako ste odvážni, efektívni, ako pristupujete k odlišnostiam alebo viete počúvať. S tým potom budeme pracovať na seminári, okrem iného pomocou inšpiratívnych filmov, praktického manuálu alebo mobilnej aplikácie. Těším se na Vás!

 

Mgr. Ondřej Bárta

Lektor a pedagog

Lídr divize FranklinCovey- Education pro Českou a Slovenskou republiku

 

LAST MINUTE! Jedinečný seminár osobného rozvoja pre ľudí zo základných aj materských škôl opierajúci sa o bestsseler Stephena R. Coveyho prvýkrát na Slovensku: vždy piatok a sobota 3 – 4. 5. + 24. – 25.5.2019. Program predstavuje overený „operačný systém" osobného leadershipu, ktorý vám umožní rozvíjať sa, efektívne viest sám seba a vytvárať dlhodobé vzťahy s druhými ľuďmi – v súkromnom aj pracovnom živote. Čaká vás seminár, ktorý zmení vaše myslenie aj správanie, interaktívna forma, skúsení lektori, prvotriedne materiály a komunita, ktorá vás bude podporovať.

 

Odkaz na přihlášku: www.franklincovey.cz

 

Čítajte viac o téme: Konferencie | Semináre
Zdieľať na facebooku